Dzieci, w przeciwieństwie do dorosłych, są bardzo emocjonalne i wrażliwe. Niespodziewane lęki, lęki i nerwowe napięcia mogą powodować przewrót psycho-emocjonalny, prowadząc do logoneurozy u dziecka, czyli jąkania.

Czym jest logoneuroza?

Jąkanie lub logoneuroza to zakłócenie zwykłego rytmu mowy, gładkość głosu i oddechu, któremu towarzyszy powtarzanie sylab i dźwięków, zatrzymywanie się w trakcie rozmowy. Ten stan jest spowodowany skurczami mięśni aparatu mowy (ust, krtani, języka). Kiedy dziecko jest nerwowe, takie objawy nasilają się.

Jąkanie jest bardzo trudne w leczeniu zaburzeń nerwicowych, które zwykle pojawiają się u dzieci w wieku od 3 do 5 lat, kiedy funkcja mowy nie została jeszcze w pełni uformowana. Chłopcy są najbardziej podatni na logoneurozę, ponieważ ich stabilność emocjonalna w tym wieku jest niższa niż u dziewcząt.

Logoneurosis - przyczyny

Głównym źródłem tej choroby są zaburzenia normalnej aktywności układu nerwowego (jej słabość i różne awarie). Często pojawienie się choroby drzewnej jest promowane przez predyspozycje dziedziczne. Choroby narządów mowy lub wyczerpanie ciała po chorobie (tyfus, krztusiec) mogą również wywoływać jąkanie. Dzieci, które zaczęły mówić późno, mogą się jąkać z powodu szybkiego rozwoju mowy. Ale główne przyczyny logoneurosis są przenoszone stresy i strach dziecka .

Leczenie logoneurozy u dzieci

W przypadku leczenia wady domowej w domu, przede wszystkim, zaleca się stworzenie w rodzinie luźnej atmosfery, unikanie konfliktów, kłótni i mówienie podniesionym głosem. Nie pozwalaj dziecku oglądać telewizji przez długi czas. Spróbuj to ograniczyć. leczenie logoneurozy u dzieci z przejęcia i nadmiernej ilości wyświetleń. Przestrzegaj wyraźnej codziennej rutyny, dziecko musi spać co najmniej 9-10 godzin dziennie. Zwykle ten problem można leczyć. Indywidualne podejście do tego, w jaki sposób leczyć chore dzieci, pomoże uformować logopedę i psychoterapeutę. Dziecko może wykonywać specjalne ćwiczenia logopedyczne i ćwiczenia oddechowe.

W ogólnym kompleksie środków stosuje się leczenie lekiem logoneurosis. Są to głównie leki przeciwdrgawkowe i nootropowe, środki uspokajające, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. W razie potrzeby można otrzymać kojące nalewki i wywary z ziół (na przykład rosół macierzysty).