Litu mieszaninę do obniżenia temperatury stosuje się wystarczająco szeroko. Jednak wielu rodziców nie wie, co to jest i jaką przewagę ma ta mieszanina nad zwykłymi lekami przeciwgorączkowymi.

Licki przepis na dzieci

Od dawna wiadomo, że analgin jest doskonałym lekiem przeciwgorączkowym, ale tylko w połączeniu z papaweryną i difenhydraminą. W takim przypadku lepiej podać domięśniowo lek, aby poprawić jego skuteczność. Najczęściej stosowana mieszanina zawiera 50% analgin, 1% dimedrolu i 0,1% papaweryny. Dawka litycznej mieszanki dla dzieci zależy wyłącznie od wieku. Przez jeden rok życia dziecko bierze 0,1 ml mieszaniny. Należy pamiętać, że nie zaleca się stosowania litycznej mieszaniny częściej niż raz na sześć godzin.

Skład litycznej mieszanki dla dzieci pozwala bardzo szybko obniżyć temperaturę. Pozytywny efekt występuje dosłownie piętnaście minut po wstrzyknięciu. Przed użyciem leku należy sprawdzić, czy dziecko reaguje alergicznie na jeden ze składników. Aby to zrobić, należy skapować lekarstwo pod dolną powiekę chorego dziecka. Jeśli obserwuje się zaczerwienienie i ból, niedopuszczalne jest stosowanie mieszaniny litycznej.

Możesz przygotować lityczną mieszaninę dla dzieci z lekarstw w tabletkach. W tym celu tabletki mielono na proszek i mieszano w wskazanej proporcji. Jednak mieszanina przyjmowana doustnie nie ma tak wyraźnego efektu pozytywnego, a skład mieszaniny litycznej dla dzieci może być różny. Temperatura leku, przygotowanego z tej samej ilości dipyronu i difenhydraminy, jest doskonała w temperaturze.

Aby nie zgubić się w ekstremalnych warunkach, należy stale przechowywać w domu kilka ampułek dipyronu, chlorowodorku papaweryny i dimedrolu. Najwygodniej jest wykonać wstrzyknięcie mieszaniny jednorazową strzykawką o objętości 5 ml, która nie wymaga dodatkowej sanityzacji. Dziecko zostaje wstrzyknięte do mięśnia pośladkowego. Należy pamiętać, że mieszanina lityczna jest bardzo silnym lekiem, dlatego jej stosowanie musi być skoordynowane z pediatrą.

Kiedy wskazane jest użycie mieszaniny litycznej?

Czasami wysoka temperatura dziecka powoduje panikę rodziców. Chwytają wszelkie dostępne środki, aby zmniejszyć gorączkę. Jednak bez uwzględnienia ewentualnych przeciwwskazań. Mieszanina lityczna jest przeznaczona do takich przypadków. Wstrzyknięcie liptyczne, najczęściej zaleca się wykonać, gdy mały człowiek jest chory na grypę.

Wzrost ogólnej temperatury ciała jest oznaką zmagań organizmu z infekcją. Jeśli przy najmniejszym wzroście temperatury kaszel i kichanie używają mieszanki w sposób niekontrolowany, możliwe jest naruszenie systemu odpornościowego, a zatem sprowokowanie Lytic injection częste przeziębienia. Ponadto, przy prawdziwej potrzebie, mieszanina lityczna nie będzie miała wpływu, na który liczą rodzice. Jest to lek awaryjny, przeznaczony do udzielania pomocy w nagłych wypadkach, a nie do regularnego stosowania.

Jeśli istnieją wskazania do wykonania wstrzykniętej mieszaniny, nie należy obniżać temperatury do normy. Znacznie lepiej jest pozostać na poziomie 37,5 - 38 stopni. W tym przypadku ciało mobilizuje obronne właściwości do walki, a choroba przejdzie znacznie szybciej.

Wtrysk lityczny należy wykonywać przy obowiązkowym przestrzeganiu zasad antyseptycznych. Źle wykonany zastrzyk z naruszeniem warunków sanitarnych może doprowadzić do rozwoju ropnia i ropienia podskórnej warstwy mięśniowej.