Higiena nosa noworodków jest bardzo ważna, ponieważ sami nie potrafią oczyścić z nagromadzonego śluzu. Dlatego zaleca się, aby rodzice robili to od urodzenia przy pomocy różnych preparatów i urządzeń. Aby usunąć śluz z nosa, należy go najpierw zmiękczyć roztworem izotonicznym i zassać za pomocą aspiratora.

Do takich procedur można użyć roztworu soli (izotonicznego) produkowanego przez różne firmy: sól fizjologiczna , aquamaris, humer, marimer, a nawet zwykły roztwór soli.

W tym artykule przyjrzymy się cechom stosowania kropli i nosowego aspiratora dziecięcego dla noworodków firmy Marimer.

Marimer Krople do nosa

Ze względu na identyczność kropli marimeru z roztworem izotonicznym w kompozycji (100 ml roztworu zawiera 31,82 ml wody morskiej), można go stosować do zapobiegania i leczenia nieżytu nosa z przeziębieniem lub zakaźnymi chorobami ENT. Dostępne w fiolkach jednorazowych - zakraplacz 5 ml.

Dozizovka upuszcza marimer:

  1. Do profilaktyki - 1-4 razy 1 kropla.
  2. Do leczenia - 4-6 razy 2 krople.

Płukanie nosa noworodka marimer odbywa się leżąc na plecach, obracając głowę na bok. Najpierw płucze się górny kanał nosowy, a następnie dolny.

Jeśli lek Marimer jest stosowany do celów profilaktycznych, to po wkropleniu konieczne jest wyprostowanie głowy dziecka i umożliwienie wypływu śluzu z roztworem. Ale jeśli kanały nosowe są zatkane, po napełnieniu kropli, upłynniony śluz powinien zostać usunięty, w tym celu firma Marimer produkuje aspirator do nosa dla dzieci.

Korzystanie z aspiratora do nosa

Aby prawidłowo usunąć śluz powinien:

  1. Połóż dziecko na płaskiej powierzchni (przewijak) i unieruchom jego głowę.
  2. Marimer aspirator do nosa
  3. Włóż końcówkę aspiratora do prawego otworu nosowego, wciągnij rurkę do ust i zassij śluz z dziobka.
  4. Jeśli to konieczne, powtórz tę procedurę kilka razy.
  5. Zmień łuk.
  6. Aby wyczyścić aspirator, wystarczy wyjąć końcówkę i opłukać pojemnik.

Jeśli regularnie stosujesz marimer w celach profilaktycznych, wówczas prawdopodobieństwo, że noworodek zachoruje na choroby wirusowe i kataralne, które łatwo przenosi się podczas komunikowania się z innymi dziećmi. Należy jednak pamiętać, że z cieknącym nosem krople marimeru nie powinny być stosowane jako oddzielne leki, lecz jako dodatkowe lekarstwo.