olej z tui w przeziębieniu w instrukcji dla dzieci Katar - bardzo nieprzyjemne zjawisko, które niestety pojawia się często u dzieci. Jest to związane nie tylko z hipotermią lub infekcją wirusową układu oddechowego, ale także z takimi zwykłymi rzeczami jak na przykład adaptacja w przedszkolu itp. W tym przypadku, oczywiście, wszyscy rodzice chcą pozbyć się smrodu nie za pomocą leków, które mają wiele skutków ubocznych, ale w wyniku miękkiego działania na zatoki nosowe roślin leczniczych.

Olejek thuja na zimno u dzieci

Jednym z najczęstszych leków stosowanych w medycynie tradycyjnej w leczeniu kataru u dzieci jest homeopatyczny olej thuja, w instrukcjach, dla których napisano, że zwiększa odporność, bardzo dobrze zwalcza infekcje wirusowe iw krótkim czasie łagodzi objawy przeziębienia.

Tak więc, jeśli zdecydowano się użyć tego zioła do zwalczania przejścia z nosa, warto pamiętać, że tylko nieskoncentrowany (homeopatyczny) olej Tui może być stosowany do procedur kontaktowych, ponieważ 100% podstawowych surowców spowoduje poważne oparzenia, nie tylko u dziecka, ale także u osoby dorosłej.

Jeśli nie można znaleźć w aptece, możesz pójść tą alternatywną drogą i przygotować ją samemu. Aby to zrobić, należy oderwać kilka igieł tuja, umyć, osuszyć, pokroić i wlać oliwę z oliwek w stosunku 1:10 (jedna część igieł zużywa 10 razy więcej oleju). Następnie mieszaninę wylewa się do naczynia z pokrywką i umieszcza w ciemnym miejscu na 10 dni. Po tym okresie olej homeopatyczny thu jest filtrowany i stosowany w leczeniu nieżytu nosa u dzieci o różnej etiologii. Przygotowany w ten sposób lek jest 5% olejem z roślin iglastych, który można stosować bez obaw, począwszy od niemowlęctwa.

Olejek thuja dla dzieci - instrukcje użytkowania

To narzędzie może być używane do mycia zatok oraz do wkraplania i hydratacji błony śluzowej. Jest bardzo prosty w zastosowaniu, ale zalecenia nadal istnieją:

  1. Olejek thuja do mycia nosa.
  2. Rozwiązanie dla procedury przygotowuje się na podstawie naparu z rumianku i szałwi. Aby to zrobić, weź łyżeczkę tych ziół i zalej 100 ml wrzącej wody. Ciecz umieszcza się w termosie i utrzymuje przez kilka godzin. Następnie roztwór chłodzi się, filtruje i dodaje do niego 15-20 kropli środka homeopatycznego.

  3. Olej thuja do zakrapiania.
  4. W instrukcji dla olejku Thuya jest przepisane, że do leczenia dzieci może być stosowany, począwszy od urodzenia, ale tylko wtedy, gdy roślina nie ma alergii. Dawki oleju do zwalczania smaków różnią się w zależności od wieku malucha i pożądane jest, aby były przepisywane przez lekarza. Jeśli jednak nie można odwiedzić szpitala, można zastosować standardowy schemat leczenia: od urodzenia do jednego roku - 1 kropla w każdym kanale nosowym 2 razy dziennie; od jednego do trzech lat - 1-2 krople trzy razy w ciągu dnia; po trzech latach - 2-3 krople 3 razy dziennie, w zależności od ciężkości choroby.

    Przed użyciem oleju tujowego jednak, podobnie jak w przypadku innych środków, zatoki nosa należy oczyścić ze śluzu. Zapewni to nie tylko maksymalny efekt działania leku, ale także nie spowoduje niepożądanych skutków wycieku nosa, na przykład antritis.

  5. Olejek Thuya do nawilżania i usuwania wysuszonych skórek.
  6. Aby to zrobić, należy użyć bawełnianego wacika lub skręconej waty w tubule w homeopatycznym oleju z tui. Następnie przeprowadź nosowe kanały i odczekaj 5-10 minut, delikatnie masując nos dziecka. Po tej procedurze usunięcie wysuszonego śluzu nie będzie trudne.

Zastosowanie oleju z tuji w aromaterapia

olejek thuja u dzieci z przeziębieniem W celu szybkiego powrotu do zdrowia lekarze zalecają nie tylko zaszczepienie i wypłukanie wylewki olejem z żywopłotu, ale także dezynfekcję pomieszczenia, w którym znajduje się dziecko. Aby to zrobić, należy wykonać 2-3 sesje aromatu dziennie przez pół godziny przy użyciu 100% oleju Tui. Oprócz tego można dodać dowolne olejki do lampy aromatu, które mają działanie antyseptyczne: sosna, drzewo herbaciane i tak dalej

Podsumowując, zauważamy, że olejek z tui jest dobrym lekarstwem na przeziębienie dla dzieci w każdym wieku. Może być stosowany jako dodatek do preparatów medycznych i możliwe jest, jeśli nie masz przeziębienia, aby się z nimi dogadać.