Leczenie olej thuja - alternatywny sposób uniknięcia interwencji chirurgicznej w niektórych przypadkach. Właściwości tej rośliny są unikalne. Nawet królowie Francji byli świadomi, że katar, zapalenie stawów, zapalenie ucha środkowego, zapalenie oskrzeli, zapalenie jamy ustnej i inne choroby można wyleczyć za pomocą oleju z tui.

Obecnie zakres stosowania olejku thuja w leczeniu różnych dolegliwości zapalnych i bakteryjnych u dzieci jest dość szeroki, co wiąże się z właściwościami przeciwdrobnoustrojowymi, zwężającymi naczynia, przeciwzapalnymi, antyseptycznymi i immunostymulującymi. Często dzieci mają olej thuja zakopany w nosie, aby przywrócić oddychanie nosem.

Zasady stosowania

Od razu zauważamy, że przed zastosowaniem oleju tujowego upewnij się, że nie jest on niezbędny (100%), ale homeopatyczny (15%)! Ponadto należy być przygotowanym na to, że przebieg leczenia choroby potrwa co najmniej półtora miesiąca. Upewnij się, że dziecko nie ma reakcji alergicznych na ten lek.

leczenie olejem thuja

Sama procedura jest dość prosta, musisz to robić trzy razy dziennie. Naczynie z miękiszem spłukuje się rozpyloną wodą morską, a następnie wlewa do każdego kanału nosowego dwie krople protargolu. Po 10-15 minutach można już upuścić dwie krople oleju homeopatycznego. Leczenie według powyższego schematu trwa tydzień. Po wkropleniu preparatu protargolum preparat na bazie srebra koloidalnego o działaniu przeciwbakteryjnym kapie w nos przez tydzień. Kurs trwa, jak już wspomniano, 6 tygodni. Po upływie jednego miesiąca ten kurs musi zostać powtórzony.

Warto zauważyć, że skuteczność takiego leczenia zależy od stopnia zapalenia okruchów adenoidalnych, reakcji organizmu na ten lek, a także od odporności. Jeśli jeden mały pacjent zostanie przywrócony w ciągu sześciu miesięcy, wówczas dla innego dziecka ten schemat jest niedopuszczalny.