Każda kochająca matka bardzo doświadcza wszelkich dolegliwości swojego dziecka, a wymioty nie są wyjątkiem. Jest kilka przyczyn jego występowania: zatrucie pokarmowe, niestrawność, infekcja bakteryjna, gorączka w przypadku choroby wirusowej, ale to nie spowodowałoby tak nieprzyjemnego stanu w okruchach, bardzo ważne jest, aby udzielić mu niezbędnej pomocy i przestrzegać kilku ważnych zasad po.

Pierwsza pomoc

Pierwsze pytanie, które pojawia się u rodziców, to jak karmić dziecko po wymiotach? Przede wszystkim jednak matki i tatusiowie powinni wiedzieć, że ten nieprzyjemny proces, a także towarzysząca mu gorączka i biegunka przyczyniają się do znacznej utraty płynów z organizmu i zakłócenia równowagi wody i soli u dziecka. Dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie dziecku napoju i środków zawierających sól, sodę, potas i glukozę (np. Regidron, glukozolan lub orolit). Aby usunąć toksyny i inne "worki" z organizmu dziecka, należy podać mu sorbenty (na przykład smekt lub węgiel aktywowany). I dopiero potem pomyśl, że możesz jeść po wymiotach na dziecko.

Dieta i dieta

Na pytanie: "Czy można jeść po wymiotach?" - wszyscy eksperci odpowiadają jednoznacznie: "Tak, nie tylko można, ale także być konieczne!" Ale warto zauważyć, że najprawdopodobniej Twoje dziecko odmówi jedzenia w pierwszych godzinach po zakończeniu nieprzyjemnego proces, więc pytanie: jak karmić dziecko po wymiotach, stanie się istotne dopiero po 5-8 godzinach. Dzieci piersiowe do wyzdrowienia nie mogą doradzić niczego lepszego niż mleko matki. Maluchy mogą również zacząć karmić ryż lub kasza gryczana, gotowane na wodzie i mleku w stosunku 1: 1. Byłoby pożądane, aby zauważyć, że dla dzieci w każdym wieku dieta powinna być oszczędna. Oto co jeszcze możesz dać dziecku po wymiotach:

  • 2 dni później, dodaj ser do twarogu od 20 g i przecierów warzywnych;
  • naczynia płynne: zupy o niskiej zawartości tłuszczu lub żywność w stanie półpłynnym;
  • pokarmy białkowe: gotowane mięso w postaci tłuczonych ziemniaków lub sufletów;
  • dania, gotowane na parze lub pieczone.

Dieta po wymiotach u dziecka wyklucza takie produkty, jak świeży chleb, surowe owoce i warzywa, świeże soki, czekolada i inne słodycze. W żadnym wypadku nie należy podawać dziecku pikantnych i smażonych potraw. Przywróć normalne co jeść po wymiotach karmienie dziecka po wymiotach pomoże krakersom lub suszonemu chlebowi: ci, którzy są zmęczeni wyniszczającymi dolegliwościami dzieci, radośnie z ich objadaniem.

Na koniec chciałbym powiedzieć, że jeśli dziecko wymiotuje od czasu do czasu, należy skonsultować się z lekarzem. Pomoże ustalić prawdziwą przyczynę dolegliwości i przepisać leczenie. Wszystkie powyższe zalecenia dotyczące przywrócenia dziecka po wymiotach są skuteczne, ale w ostrej sytuacji (wymioty z krwią, żółcią, bladą skórą, zwiększoną częstością akcji serca, biegunką) lepiej nie zwlekać i wezwać pogotowie ratunkowe, ponieważ nie ma nic ważniejszego niż zdrowie naszych dzieci.