jak zdobyć wszy od dziecka Dość często, dzieci zaczynają skarżyć się na świąd skóry głowy, a po dokładnym zbadaniu okazuje się, że wszy osiadły we włosach. Po wykryciu pasożytów należy natychmiast podjąć działania, ponieważ wszy mnożą się bardzo szybko, a dziecko będzie cierpieć z powodu nieznośnego swędzenia i innych objawów alergicznych. Ponadto, w wyjątkowych przypadkach, owady te mogą powodować infekcję ludzi szczególnie niebezpiecznymi chorobami - syropowaty i nawracająca gorączka.

Wszyscy rodzice muszą wiedzieć, w jaki sposób można szybko usunąć wszy od dziecka, aby uratować go przed tymi okropnymi "sąsiadami" i zapobiec możliwym zakażeniom innych członków rodziny.

Pediculosis Medicines

Szampony to najprostszy i najwygodniejszy sposób na pozbycie się dziecka z pasożytów. Mają przyjemny zapach, są stosowane elementarnie na głowie i nie podrażniają delikatnej skóry dziecka. Szampony wszy są wytwarzane na bazie insektycydu Permetryny, który ma działanie neuroparalityczne na owady, ale jest stosunkowo nieszkodliwy dla ludzkiego ciała.

Najpopularniejsze produkty w tej kategorii to szampony Nok, Veda i Biosim. Są trzymane na głowie przez około 30-40 minut, łatwo zmywane, ale zabronione do stosowania u dzieci poniżej 2 roku życia i kobiet w ciąży.

Narkotyki takie jak Paranit, Nittifor, Medifox również mają podobny efekt. Są one produkowane w postaci kremu lub balsamu, który wciera się w cebulki włosów i skórę i pozostaje na głowie przez 20-40 minut, a następnie zmywa.

jak zdobyć wszy Po leczeniu włosów i skóry lekami przeciwpasożytniczymi, konieczne jest ostrożne czesanie włosów od nasady do końców za pomocą specjalnego grzebienia twardego, a tydzień później powtórzyć procedurę.

Środki ludowe do pozbycia się wszy

W medycynie ludowej są też leki, dzięki którym można usunąć wszy i gnidy nie mniej skutecznie niż w specjalny sposób. Tutaj można zauważyć ciemiernik wody sok żurawinowy, maść borowa i nalewka z ziół, takich jak wrotycz lub piołun. Należy jednak zachować ostrożność przy leczeniu środków ludowych, aby nie zaostrzyć sytuacji, a jeśli nie ma rezultatów, należy skontaktować się z lekarzem.