Przez ile kosztuje syrop dla dzieci Nurofen Kiedy dziecko zachorowało, miał wysoką gorączkę, każda matka martwiła się o jego zdrowie. W tym przypadku, w tempie 38-38,5 ° C, wymagany jest środek przeciwgorączkowy przepisany przez lekarza. Ale czasami nie przynosi ulgi. Dowiedzmy się, ile jest syropu dla dzieci Nurofen - jeden z najpopularniejszych środków na ciepło.

Jak szybko działa syrop Nurofen?

Każda matka chce znać odpowiedź na pytanie - po tym, jak zacznie działać syrop Nurofena. W końcu, gdy dziecko jest chore, po prostu szkoda na niego patrzeć. Ale ciepło jest szczególnie niebezpieczne, jeśli dziecko już to zrobiło drgawki ponieważ sytuacja może się powtórzyć. Ponadto ciepło, które nie odpada przez długi czas, prowokuje wybór aceton - Ketonurię, która już wymaga uzyskania pomocy medycznej.

Ile syropu dla dzieci Nurofen pracuje zależy od indywidualnych cech dziecka i konkretnej sytuacji. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami działanie leku zaczyna objawiać się około 40 minut po spożyciu. Jest to dość uśredniona liczba, która nie zawsze dokładnie oddaje rzeczywistość. Najczęściej potrzeba co najmniej godziny, zanim termometr zacznie pokazywać, że temperatura spada.

Ale to nie znaczy, że lek jest zły i nie powinien być używany. W końcu stopniowy, a nie ostry spadek jest znacznie lepiej tolerowany przez ciało dziecka. Naczynia krwionośne mają czas na odbudowę w nowy sposób, nie kurczą się, a prawdopodobieństwo wystąpienia napadów jest znacznie zmniejszone.

Ale gwałtowny spadek temperatury, szczególnie jeśli jest bardzo wysoki (około 40 ° C) często prowadzi do drgawek gorączkowych. W ciężkich przypadkach mogą spowodować zatrzymanie oddechu. Dlatego zaleca się rodzicom lekarza, aby nie wpadali w panikę, ale czekali trochę dłużej.

Co zrobić, jeśli temperatura nie spada?

Ale zdarza się, że po przyjęciu Nurofena godzina mija, inna, a temperatura spada i nie ma zamiaru. Być może dziecko jest niewrażliwe na składniki tego leku i organizm nie reaguje na niego tak, jak powinien. Najczęściej staje się jasne, kiedy syrop podaje się po raz pierwszy, a jego wpływ na to dziecko nie jest jeszcze znany.

W takim przypadku lekarze zalecają półtorej godziny po przyjęciu Nurofenu innego leku. Najczęściej jest to Panadol Baby w postaci syropu, a starsze dzieci otrzymują zastrzyk dipiru z No-spa.

Teraz wiemy, jak długo działa syrop dla dzieci Nurofena. Jeśli czas oczekiwania jest opóźniony, można zastosować alternatywne metody obniżania temperatury - obfity ciepły napój z owijaniem lub mieleniem ciepłą wodą.