Liście dębu paragwajskiego, który składa się z samej herbaty mate, mają działanie tonizujące dzięki obecności w swoim składzie mateiny, bezpiecznej dla zdrowia kofeiny, która doskonale energetyzuje.

A jeśli nadal nie znalazłeś alternatywy dla zwykłej czarnej herbaty, spróbuj kupić partnera, który da ci bukiet słodkiej goryczy i na pewno zostanie zapamiętany przez długi czas.

Prawdziwy miłośnik herbaty nie powinien nawet rozmawiać o tym, jak prawidłowo parzyć i pić herbatę, dobrze, ty i ja, ludzie w tej dziedzinie, którzy są niedoświadczeni, muszą wymyślić wszystkie zawiłości picia tego napoju.

Paragwaj mate herbata

Herbata Mate to najbardziej realistyczna bomba witaminowa, która stymuluje mózg i aktywność fizyczną, nie zakłócając cyklu snu, a wręcz przeciwnie przyczyniając się do głębszego snu w jego początkowej fazie. Ponadto partner jest polecany mieszkańcom dużych miast nie tylko ze względu na zdolność oczyszczania krwi, ale także ze względu na jej działanie uspokajające.

Aby posmakować, herbata kojarzy się z zieloną herbatą, która jest dla nas nawykiem, choć z bardziej słodkim i lekkim smakiem, ale aby doświadczyć wszystkich nut tego bukietu, powinna być odpowiednio uwarzona.

Jak parzyć herbatę mate?

Ten kolega warzy się w czajniczkach z dyni, zwanych kalabas (kalebas), które przed pierwszym warzeniem muszą zostać odrodzone. W tym celu w nowym czajniku do parzenia czajników i pozostawienie go do pukania. Po tym czasie herbata wylewa się, a górna warstwa drewna jest usuwana ze ścian. Po tej procedurze aktywacji można użyć kalabasy zgodnie z jej przeznaczeniem.

Jeśli jesteś blisko ciebie, nie ma ani jednej ławki z indiańskimi akcesoriami dla kumpla, kalabas można zastąpić dobrą porcelaną lub drewnem, jednak tak samo jest przekazywać kubki do garnków.

Istnieje wiele sposobów parzenia herbaty, jednak istnieje klasyczny, po czym tykwa jest wypełniona dwiema trzecimi maty, następnie pojemnik jest przechylany tak, że herbata pozostawia na jednej ze ścian i wylewa zimną wodę, aby mata była pęczniejąca i stała się papkowata. Sami paragwajczycy często zastępują zimną wodę sokiem pomarańczowym. Jak tylko konsystencja liści herbaty zostanie uzyskana, bez wylewania resztek zimnej wody, tykwa jest wypełniona wrzącą wodą. Nie nalegaj na kumpel zbyt długo, bo inaczej zacznie smakować gorzko, wystarczą dwie lub trzy minuty, aby zacząć cieszyć się napojem, chociaż proces ten ma również swoją subtelność.

Jak pić herbatę mate?

Od poprawności użycia napoju, poprawność jego percepcji również zależy w dużym stopniu. Tradycyjnie mate pije się w małych porcjach przez rurkę zwaną bombą. Bomba może być wykonana z drewna lub metalu, mieć zgięcie lub być absolutnie prosta, ale musi być wyposażona w drobny koszyczek, aby uniknąć dostania się do ust niewielkich kawałków liści herbaty.

Bombilia powinna zawsze spoczywać na samym dnie kalabas, w ten sposób zmniejsza się prawdopodobieństwo poparzenia ogniem (i zwykle piją go w ten sposób).

jak pić herbatę mate

Mate z tego samego naparu jest przygotowywana dosłownie aż do utraty smaku, a najsmaczniejsza herbata otrzymywana jest po raz czwarty. Możesz dodać smaku do partnera, dodając do napoju cukier, melasę, miód lub mleko.

Ciesz się i eksperymentuj z herbatą, ale nie zapominaj, że wszystko powinno być szanowane pod każdym względem, a eksperci zalecają, aby nie przekraczać normy dwóch kalabasów dziennie. Ponadto, nie pij zbyt gorącego partnera i nie jedz na pustym żołądku, ponieważ mogą wystąpić naruszenia przewodu pokarmowego. I używaj Bombilli, aby chronić szkliwo przed zniszczeniem. Udane eksperymenty i przyjemna herbata!