Tatuaże stały się modne dawno temu, ale zainteresowanie słowiańskimi, nadającymi się do noszenia obrazami zyskuje dopiero na popularności. Kierunek ten wybierają dziewczyny, które nie tylko chcą mieć piękny rysunek, ale także przemyśleć jego filozofię i znaczenie.

Tatuaż w stylu słowiańskim

Istnieje wiele stylów tatuaży, ale nowe nie pojawiają się tak często. Kierunek słowiański przechodzi właśnie etap formacji, dlatego trudno precyzyjnie określić jego granice. Niektórzy eksperci uważają, że słowiański styl tatuażu nie zadziała, że ​​na pewnym etapie zmieni się w mieszaninę skandynawską, scytyjską i style celtyckie .

Przesłanką tej prognozy jest fakt, że w kulturze Słowian wciąż nie mamy obrazów noszonych na ciele. Ale w ten czy inny sposób ten trend już żyje i zawiera w sobie starożytną wiedzę i obrazy.

Podstawą tatuaży kobiecych w stylu słowiańskim są wzory rombowe, punkty różnej wielkości, nieodłączne w tej kulturze krzyże i przecinki. Możesz znaleźć wiele zdjęć tatuaży Styl słowiański , na podstawie dzieł rosyjskiej sztuki ludowej.

Tatuaże słowiańskie - fabuła i znaczenie

Istnieje kilka typowych opcji:

  1. Słowiańskie runy przyciągają uwagę dzięki swojej tajemniczości. Zwykle są one traktowane jako podstawa wykresu, ale mogą być również wykorzystane jako dodatek. Aby wykonać taki tatuaż, należy najpierw zapoznać się z interpretacją znaków. Na przykład runę "Beregina" uważa się za kobiecą i symbolizuje kobiecość; Polar "wiatr" oznacza męstwo, naturalną zmienność i rozwój osobisty; runa "lelya" odzwierciedla naturę elementu wodnego.
  2. Słowiańskie bogowie często zdobią kobiece ciała. Jak wiadomo, przed przyjęciem chrześcijaństwa Słowianie posiadali przyzwoity panteon bogów - Makosh, Łada, Dazhdbog, Yarilo, Svarog. Każdy z nich był odpowiedzialny za swoją naturalną diecezję: Dazhbog - za ciepło i płodność, Yarilo - za światło słoneczne, Svarog - za niebo.
  3. Mistycy też obfitują w szkicowanie tatuaży w stylu słowiańskim. Znaki "wstawione" amulety w tatuażu nie są przypadkowe, uważa się, że mogą one chronić. Na przykład sześcioramienny krzyż w kręgu jest gromkim znakiem, valkyrie jest znakiem mądrości i szlachetności, tajemniczy kwiat paproci jest znakiem czystego ducha, ladite jest znakiem miłości i harmonii rodzinnej.
  4. Bardziej etniczna wersja słowiańskich tatuaży jest dodatkiem do rysunku fragmentów z dzieł słynnych rosyjskich artystów Vasnetsova i Wasiljewa, a także obrazów wykonanych w objaśnieniach malowideł Gzhel i Palekh.
  5. Jeśli chcesz ozdobić się inskrypcją w języku starosłowiańskim, to jest to również możliwe. Słowa lub zwroty mogą pochodzić z rękopisu, chociaż litery w starożytności zawierały wiele informacji. Napisy tatuaż w stylu słowiańskim najmniej powszechne, ale nadal zasługują na uwagę i uwagę, bo same w sobie są bardzo ciekawe i niezwykłe.
Tatuaż - zastosowanie i przeciwwskazania

Dziś szanująca się dziewczyna, która zdecydowała się na tatuaż, ma duży wybór salonów, w których wykonuje się tę procedurę. Ważne jest, aby nie oszczędzać na opłatach za tę usługę i iść do salonu z rekomendacją lub z dobrą reputacją, aby później nie było problemów zdrowotnych. Wysoko wykwalifikowani specjaliści zawsze będą w stanie wskazać licencje i certyfikaty.

Pamiętaj, że tatuaż, wykonany trwałe barwniki, pozostanie z tobą na całe życie, więc uważnie i starannie wybierz wzór i miejsce jego stosowania. Trzeba też pamiętać, że tatuaże dla osób ze skórą i chorobami przewlekłymi i psychicznymi są niemożliwe.

tatuaże w stylu słowiańskim1tatuaże w stylu słowiańskim2tatuaże w stylu słowiańskim3
tatuaże w stylu słowiańskim4tatuaże w stylu słowiańskim5tatuaże w stylu słowiańskim6
tatuaże w stylu słowiańskim7tatuaże w stylu słowiańskim8tatuaże w stylu słowiańskim9