Starożytne legendy, wiele powieści przygodowych, plemion i społeczności różnych narodowości, którym udało się zachować swoje życie i styl życia do dziś przyciągają, przerażają, ale wciąż wzywają nas do Afryki. Wyjątkowa lokalizacja między Oceanem Indyjskim a ogromnym jeziorem Tanganika sprawia Zjednoczona Republika Tanzanii atrakcyjny kraj dla turystów i turystów.

Najciekawsze w Tanzanii
 1. Uważa się, że wschodnioafrykański system rafy - największy rozłam w skorupie - rodzaj prawdziwego naturalnego cudu świata, tutaj "pojawiają się" nowe płyty litosfery. A ta przepaść przechodzi przez całe terytorium. Tanzania górujący nad całym krajem przez wulkan Kilimandżaro .
 2. Nawiasem mówiąc, lodowate śniegi Kilimandżaro odżywiają ludzi dobrą wodą pitną, nie tylko Tanzania , ale także kilka sąsiednich krajów.
 3. Nazwa państwa - Tanzania jest owocem połączenia dwóch wcześniejszych państw: Tanganika i Tanganika Zanzibar .
 4. Oficjalnymi językami w Tanzanii są angielski i lokalny język suahili, ale pytanie jest takie, że mniej niż 5% całej populacji posługuje się mniej lub bardziej płynnie po angielsku.
 5. Około jednej trzeciej całkowitej powierzchni Republiki - parki narodowe i rezerw, ale przestrzeń wodna zajmuje tylko 6% terytorium.
 6. Wielka Republika Tanzanii jest bardzo młodym krajem z wiekiem, jest tylko około 2,5% osób powyżej 65 roku życia, a średnia wieku nie przekracza 18 lat.
 7. Największy w kraju Wyspa Zanzibar Wiadomo, że słynny muzyk Freddie Mercury urodził się tutaj, a także serce Davida W. Livingstone'a zostało pochowane na wyspie.
 8. Mieszkańcy plemienia Masajów zamieszkującego terytorium Tanzanii uważają model kobiecej urody za bardzo długą szyję. Aby to zrobić, dziewczęta z dzieciństwa noszą metalowe bransoletki na szyi, stopniowo zwiększając ich liczbę. W rezultacie szyja jest stale rozciągnięta, a dziewczyna staje się "piękniejsza".
 9. Naukowcy nie odkryli powodu, dla którego albinosy rodzą się w Tanzanii sześć razy częściej niż w innych krajach świata.
 10. Najkrótsza wojna w historii pojawiła się ponownie na wyspie Zanzibar, a nawet trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. Wojna pomiędzy Sułtanem z Zanzibaru a Wielką Brytanią trwała dokładnie 38 minut.
 11. Na terytorium republiki mieszka około 120 różnych narodów.
 12. Jezioro Tanganika, które jest zachodnią granicą Tanzanii, uważane jest za drugie co do wielkości na świecie po jeziorze Bajkał (Syberia, Rosja).
 13. Największy krater na świecie - Ngorongoro - położony również w Tanzanii, jest większy niż wiele krajów pod względem powierzchni, a to aż 264 kilometrów kwadratowych.
 14. W 1962 r. Rozpoczęła się epidemia śmiechu w Tanzanii, która trwała 18 miesięcy. Wszystko zaczęło się nagle od śmiechu jednej z uczennic we wsi Kaszasha i rozprzestrzeniło się na 14 szkół, w sumie około tysiąc osób.
 15. Włączone Wyspa Zanzibar mucha Tse-tse została całkowicie zniszczona, a owad nie może samodzielnie pokonać dystansu od kontynentu.
 16. W Zjednoczonej Republice Tanzanii, wbrew temu, co zwykle, działają dwie stolice: ustawodawcza i administracyjna.
 17. W północnej części Tanzanii znajduje się jezioro natron Średnia temperatura wynosi 60 stopni, a samo jezioro jest bardzo alkaliczne, składające się z węglanu sodu. Ptaki i zwierzęta, które wpadają do "wody", natychmiast umierają i zamieniają się w posągi.
 18. Na terenie Tanzanii znaleziono szczątki człowieka, który ma ponad 2 miliony lat.
 19. Ostatnia erupcja wygasłego wulkanu Kilimandżaro miała miejsce ponad 200 lat temu.
 20. W Tanzanii starożytne tradycje są bardzo szanowane, kult rytualnego uzdrawiania jest tu nadal silny i powszechnie wierzy się w czary, bądź ostrożny.
Гора КилиманджароКратер НгоронгороОзеро Натрон
Остров ЗанзибарОзеро ТанганьикаМуха Це-це
Красавицы МасаиКолдуныЖители Танзании