Valtrex jest lekiem w postaci tabletek, którego głównym składnikiem jest chlorowodorek walacyklowiru. Pigułki te mają silne działanie przeciwwirusowe przeciwko kilku rodzajom infekcji opryszczki występującym u ludzi.

Wskazania do stosowania i wpływu tabletek Valtrex

Tabletki przeciwko opryszczce Valtrex jest często przepisywany na opryszczkę na ustach, tj. spowodowane przez wargową postać opryszczki zwykłej, podczas początkowego zakażenia lub nawrotu. Akceptacja tego leku pomaga hamować rozwój patogenu, dzięki czemu gojenie jest szybsze, eliminowany jest ból i świąd, a ryzyko ponownej aktywacji wirusa jest zmniejszone. Valtrex jest również przepisywany na opryszczkę narządów płciowych i na inną lokalizację zmiany. opryszczka pierwszego i drugiego typu (w jamie ustnej, w nosie, na twarzy, na szyi itp.). Z tabletkami opryszczki może być stosowany zarówno do leczenia i zapobiegania zaostrzeń i infekcji.

Ponadto, zgodnie z instrukcjami, tabletki Valtrex są skuteczne w pokonaniu herpes zoster, powodując ospę wietrzną i półpasiec . Ich stosowanie w tym przypadku przyczynia się do szybkiego eliminowania objawów choroby, w tym nerwobólów pośmiertnych i popółpaścowych. Ponadto lek jest przepisywany w celu zapobiegania zakażeniu wirusem cytomegalii, półpasiecem i opryszczką pospolitą po przeszczepieniu narządu.

Środki ostrożności

Omawiany lek jest w większości przypadków dość dobrze tolerowany, ale powinien być przyjmowany tylko na receptę od lekarza w określonych dawkach. Należy pamiętać, że jego skuteczność jest wysoka tylko w momencie rozpoczęcia użytkowania, na etapie początkowych manifestacji. Z ostrożnością Valtrex podjęte w czasie ciąży, niewydolności nerek, podczas przyjmowania leków nefrotoksycznych.