Silny kaszel i gorączka są objawami wielu dolegliwości: zapalenia płuc, zapalenia oskrzeli, zapalenia błony śluzowej nosa. Ale co jeśli jest suchy kaszel, ale nie ma gorączki? Wiele osób uważa, że ​​jest to spowodowane wyłącznie chorobami układu oddechowego. Ale czasami kaszel jest konsekwencją innych poważnych chorób.

Suchy kaszel na choroby wirusowe i zakaźne

Kaszel bez gorączki może wiązać się z przeziębieniem lub ARVI. W takich chorobach możliwe jest silne niedrożność dróg oddechowych. Zwykle suchy kaszel w takich przypadkach towarzyszy przeziębieniu. Pomóc pacjentowi się go pozbyć mogą być różne leki:

  • Sinecon;
  • Herbion;
  • Stoptusin;
  • Bronholitin.

Jeśli cierpiałeś już na poważną infekcyjną lub wirusową chorobę dróg oddechowych, przez długi czas może ci przeszkadzać suchy kaszel. Może to być tykanie lub uczucie łaskotania w krtani. Trwa taki kaszel zazwyczaj do 3 tygodni.

Suchy kaszel bez gorączki w przypadku alergii

Uporczywy kaszel bez gorączki może wskazywać na normalną reakcję alergiczną organizmu ludzkiego na różne bodźce. Zwykle taki symptom występuje w przypadku alergii na rośliny kwitnące (w mieszkaniu lub na ulicy), kurzu, wełny jakichkolwiek zwierząt domowych, produktów pielęgnacyjnych, perfum lub kosmetyków. Ponieważ takie alergeny otaczają osobę dosłownie wszędzie, warto pozbyć się kaszlu za pomocą specjalnych leków, takich jak Erius.

Kaszel bez gorączki w przypadku innych chorób

Przedłużający się kaszel bez gorączki może być obfity. Różni się od kaszlu oskrzelowego tym, że zwykle występuje po wysiłku fizycznym (nawet małym). W niektórych przypadkach, w przypadku ostrej progresji jakiejkolwiek choroby serca, pacjent może odczuwać krwawienie natychmiast po suchym kaszlu. Jest to spowodowane nieprawidłowym działaniem lewej komory. W przypadku kaszlu serca, osoba może być zaburzona:

uporczywy kaszel bez gorączki

Czy masz zapalenie zatok, zapalenie zatok lub inne choroby narządów laryngologicznych w przewlekłej postaci? Jednym z ich objawów jest suchy kaszel bez gorączki. Ze względu na ciągły spływ śluzu na ściankach gardła może on przeszkadzać przez bardzo długi czas. Zazwyczaj towarzyszy temu chrapliwy głos, ale inne symptomy choroby nie zawsze pojawiają się.

Ponadto, jeśli kaszel bez gorączki trwa dłużej niż miesiąc, może to oznaczać:

  • choroby przewodu żołądkowo-jelitowego;
  • choroba tarczycy;
  • gruźlica ;
  • choroby onkologiczne.