Kamica moczowa u kotów (ICD, kamica moczowa) to straszna diagnoza, która może bardzo zasmucić właściciela zwierzęcia. W końcu, jeśli zwierzę nie zapewni odpowiedniej pomocy na czas, wszystko może być śmiertelne. Na kamicę częściej dotykają koty niż koty. Wszakże pierwsza ma trzy razy mniejszą średnicę cewki moczowej.

Dziś ta choroba jest bardzo powszechna. Jest to niebezpieczne, ponieważ prawie niemożliwe jest ustalenie początku choroby. Od objawów kamica koty mogą się nie ujawnić natychmiast, a następnie w pierwszych stadiach rozwoju choroby zwierzęta czują się dobrze. Ale jeśli kamień wzrośnie, przesunie się w dół lub wydarzy się z piaskiem, z pewnością zrozumiesz, że nie wszystko jest w porządku z twoim zwierzakiem. Rzeczywiście, w takich momentach zwierzę jest w strasznym bólu.

Charakterystyczne objawy kamicy u kotów są pod wieloma względami. Zwierzę od dłuższego czasu nie może iść do toalety. Cienka strużka moczu, krwi i małych szczawianów również wskazuje, że kot lub kot jest chory. Ponieważ zwierzę ma trudności z oddawaniem moczu, może lekko zgiąć plecy, opuścić głowę, rozciągnąć mięśnie ciała, a także zmiażdżyć. Kot oddaje mocz często i w różnych miejscach, podczas gdy liża dziurę cewki moczowej. Jeśli kamień blokuje cewkę moczową, zwierzę cierpi na to, że nie może iść do toalety. Wtedy zwierzę przestaje jeść, staje się nieaktywne i boi się wszystkiego. Ma gorączkę i obrzęk żołądka.

Przyczyny kamicy u kotów

Jeśli kot źle się spożywa: często je ryby, surowe mięso, tłuste jedzenie, tanie jedzenie; to znaczy, że prawdopodobnie rozwinie się kamica nerkowa. Wpływ na to ma mieszany pokarm. Nie można podawać zwierzęciu produktów naturalnych zmieszanych z paszą przemysłową .. Słaba jakość wody, zaburzenia metaboliczne, predyspozycje dziedziczne, kastracja małych zwierząt domowych, niewielka ilość płynów, które wypijesz, może również powodować kamicę moczową u kotów. Nie pozwól zwierzęciu poruszać się trochę, zajmuj je aktywnymi grami. Na pojawienie się kamicy u zwierzęcia wpływa fakt, że może on mieć wrodzone patologie układu moczowo-płciowego, dysfunkcji przewodu pokarmowego, a także chorób zakaźnych.

Kamica moczowa u kotów jest leczona tylko pod nadzorem weterynarza, tylko on może pobierać leki, które będą odpowiednie dla chorych zwierząt. Tylko lekarz przeprowadzi serię zabiegów, które pomogą Twojemu psu, w najgorszym przypadku zostanie przepisany zabieg chirurgiczny.

Możesz poprawić zdrowie kota za pomocą cieplejszego, który powinien być umieszczony na jego kroczu i brzuchu. Ale w żadnym wypadku Objawy kamicy u kotów1 Masuj tę część ciała. I szybko poprosić o pomoc specjalistę, wpływa na życie Twojego dziecka.

Kamica moczowa u kotów jest chorobą przewlekłą, więc Twoje zwierzę będzie musiało przestrzegać specjalnej diety. Nie powinieneś dawać swojej ukochanej taniej pasza i żywność w puszkach. Zmień typy produktów o wysokiej jakości. Dostarcz zwierzę świeżej, uprzednio zagotowanej wody, która zawsze powinna znajdować się w misce kota. Wyeliminuj z diety kota słone i słodkie jedzenie, surowe mięso, ryby. Dieta musi być opracowana przez lekarza indywidualnie dla zwierzęcia, ponieważ bierze pod uwagę wiele czynników.