Krok aerobik - To wyjątkowy amerykański wynalazek. fitness - trener, który jest idealny, zarówno dla osób, które chcą odzyskać kształt po kontuzji, chorobie, jak i dla tych, którzy chcą zacisnąć nogi i pośladki, nauczyć się rytmicznie poruszać się po muzyce i podnosić na duchu. Kompleks ćwiczeń w stepie aerobiku trwa zwykle 20-30 minut, zajęcia odbywają się przy szybkiej muzyce.

Zacznijmy więc pracę nad naszą sylwetką dzięki ćwiczeniom na step aerobik!

  1. Stajemy twarzą do stepu, robimy krok prawą stopą na schodku, potem lewą i na przemian opuszczamy nogi na podłogę. To jest główny krok w stepie aerobiku. Wykonaj 10 powtórzeń. Do ciężarków można podnieść małe hantle.
  2. stepaerobics1
  3. Powtórz początek pierwszego ćwiczenia, podczas gdy na platformie opuść lewą nogę na podłogę, na bok, podczas kucania. Zwracamy stopę na platformę i na przemian opuszczamy obie nogi z powrotem na podłogę. Wykonujemy 6 powtórzeń z każdej strony.
  4. stepaerobics2
  5. Podnosimy prawą nogę na krok, lewą - ruszamy do przodu, niżej do platformy. Następnie wykonujemy właściwy ruch w tył, obniżamy go do podłogi, a także opuszczamy lewą nogę. Wykonaj 10 powtórzeń.
  6. stepaerobics3
  7. Podnieś prawą stopę na krok, podnieś lewą w kolanie, prawą rękę wyciągnij w górę. Opuszczamy lewą stopę z powrotem na podłogę. Powtórz 6 razy na nogę.
  8. stepaerobics4
  9. Z dwiema stopami wskakujemy na krok i skaczemy z powrotem. Staraj się wykonywać ćwiczenie w tym samym rytmie, lądując na skarpetkach, jak na wiosnę. Powtórz 20 razy.
  10. stepaerobics5

Bardziej złożone ćwiczenia odnoszą się do zaawansowanego poziomu step aerobki, używają także hantli, piłek i specjalnych taśm.

Dzięki prostemu kompleksowi krok po kroku aerobiku, nie tylko spalasz kalorie, ale także wzmacniasz układ sercowo-naczyniowy, oddechowy, a także zapewniasz zdrowe stawy i więzadła nóg. Zdrowe ciało, piękna sylwetka i świetny nastrój - oto, co krok aerobiku oznacza dla tysięcy kobiet! Ćwicz i bądź zdrowy!