Na świecie zdobienie paznokci Technologie są stale ulepszane, dzięki czemu powstają różnorodne opcje projektowania na wszystkie okazje. Dlatego często mistrzowie paznokci używają specjalnych szablonów do paznokci, które pozwalają tworzyć prawdziwe arcydzieła.

Szablony do manicure

Specjalnymi szablonami do projektowania gwoździ są półprodukty dyskowe lub modele na lepkiej podstawie do tworzenia idealnie gładkich i bezbłędnych wzorów. Urządzenia te znacznie ułatwiają pracę kapitana i mogą przyczynić się do znacznego skrócenia czasu poświęcanego na zabieg.

Jednocześnie wynik zawsze pozostaje na szczycie - niezbędne wzory i elementy obrazu są idealnie równe, a dłonie kobiety mody wyglądają schludnie i porządnie. Szablony do paznokci dzisiaj są prezentowane w szerokiej gamie. Każdy rodzaj ma swoje zalety w stosunku do innych, dlatego wykwalifikowani i doświadczeni mistrzowie paznokci w każdym przypadku wybierają najbardziej odpowiedni model.

трафареты для маникюра

Szablony winylowe do paznokci

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych narzędzi jest szablon winylowy do rysowania na paznokciach. Podczas jego aplikacji całkowicie wyklucza się rozprowadzanie lakieru lub lakieru żelowego, dlatego każda dziewczyna będzie mogła nakładać powłokę dowolnego odcienia bez żadnych szczególnych trudności z doskonałą dokładnością i dokładnością.

Ponadto szablony do malowania paznokci z winylu wyróżniają się niewiarygodną różnorodnością kształtów i odmian, zwiększoną wytrzymałością i trwałością. Cena tego rodzaju urządzeń jest bardzo niska, więc mogą ją kupić zarówno manikiurzystki, jak i zwykłe kobiety mody. W tym przypadku miłośnicy z pewnością docenią szczegółowe instrukcje dołączone do każdego zestawu.

виниловые трафареты для ногтей

Wielokrotnego użytku szablony do paznokci

Metalowe, plastikowe lub silikonowe szablony do paznokci, które mogą być używane kilka razy z rzędu, stanowią podstawę z tworzywa sztucznego ze wzorem. W tym samym czasie rysunek obrazu na płytce paznokcia odbywa się za pomocą specjalnego znaczka. Nowoczesne szablony do wielokrotnego użytku mogą trwać przez długi czas, więc dodatkowe koszty nabycia niezbędnych opraw nie wynikają nawet od mistrzów zajmujących się profesjonalnym malowaniem paznokci.

Proces tworzenia obrazu za pomocą takich zapisów nie jest skomplikowany, wymaga jednak obecności pewnych umiejętności. Tak więc, aby stworzyć piękny i oryginalny wzór paznokci za pomocą szablonów przeznaczonych do wielokrotnego użytku, konieczne jest nałożenie lakieru lub lakieru żelowego na płytkę, a następnie usunięcie jej nadmiaru miękką szpatułką. Następnie obraz należy przenieść na stempel, naciskając go na określony element wzoru, a następnie używając tego samego stempla do wydrukowania na szponach.

многоразовые трафареты для ногтей

Wzornik suwaka do paznokci

Naklejki-suwaki są przyklejone na płytkach paznokcia są niezwykle proste, a efekt ich zastosowania jest naprawdę imponujący - manicure z szablonami, lakier żelowy, imituje ręcznie malowany, dzięki czemu kochankowie nie zawsze wiedzą, że przed nimi są specjalne naklejki, a nie piękny i zgrabny design, nakładany cienką szczotką.

Wzorzec suwaka ma wiele zalet w porównaniu do innych typów podobnych urządzeń, na przykład:

 • nadaje się nawet dla początkujących i nie wymaga specjalnych umiejętności do zastosowania;
 • nie skręcają się i nie sklejają podczas pracy, co wyklucza możliwość przypadkowego uszkodzenia i koniecznej wymiany;
 • są one dość tanie, dlatego są całkowicie dostępne dla całej płci pięknej;
 • prezentowane w szerokim zakresie - mogą mieć dowolny kolor, kształt i styl;
 • Nadaje się do każdej powłoki.
слайдер трафарет для ногтей

Jak używać szablonu do paznokci?

Pytanie o to, jak używać szablonów do paznokci, może pojawić się u kobiet mody przy korzystaniu z dowolnego typu tego urządzenia. Tymczasem w większości przypadków pojawiają się trudności związane z techniką tłoczenia. Aby korzystać z tej technologii, musisz zakupić kilka specjalnych narzędzi, takich jak:

 • dysk z metalowej podstawy z nałożonym na niego trójwymiarowym obrazem;
 • skrobak lub skos, w celu usunięcia nadmiaru lakieru opadającego na powierzchnię przedmiotu obrabianego;
 • stempel do przenoszenia obrazów bezpośrednio na płytkę paznokcia;
 • specjalistyczny lakier o lepkiej konsystencji.

Korzystanie z wszystkich niezbędnych materiałów i akcesoriów sprawia, że ​​piękny manicure nie stanowi problemu. Jednak, aby uzyskać dobry wynik, należy uważnie przestrzegać proponowanych instrukcji:

 1. Najpierw wyczyść pazury tak dokładnie, jak to możliwe i usuń z nich resztki poprzednich powłok.
 2. Ostrożnie zepnij płytki, nadaj im pożądany kształt i odtłuść.
 3. Za pomocą specjalistycznej farby lakierowej wypełnij rysunek na dysku, a następnie usuń nadmiar za pomocą skórki.
 4. Naciskając lekko, dotknij formy pieczątką i zbierz farbę na stemplu.
 5. Lekkim ruchem dłoni naciśnij obraz na płytkę paznokcia i natychmiast ją usuń.
 6. Poczekaj na ostateczne wyschnięcie wzoru.
 7. Następnie nałóż przezroczysty lakier na obraz, który pozwoli powłoce i projektowi trwać tak długo, jak to możliwe.