Nawet w czasach starożytnych wiele dzieł wielkich filozofów poświęconych było badaniu stanu duszy. Dzisiaj więc dusza nie przestaje interesować wielu psychologów i myślicieli tego stulecia.

Stan umysłu

  1. Niezrozumiały stan umysłu . Niewielu mogłoby się z tym nie zgodzić, ale doświadczyło tego: nie jest jasne, czy to z radością, czy koty drapią się w sercu. Stan umysłu może się ciągle zmieniać. Kiedy zmienia się otoczenie, zmienia się stan duszy. To, co człowiek czuje w danym momencie, można porównać do wierzchołka ogromnej góry lodowej, z których większość ukryta jest przed nim w głębi własnego "ja". Aby zdecydować, co się naprawdę dzieje, musisz się zatrzymać, przestać gonić za czymś i odpocząć, być sam na sam ze swoimi myślami i spróbować dowiedzieć się, jakie uczucia przeważają w danym momencie i jakie jest źródło ich pojawienia się.
  2. Zły stan ducha . Każda osoba ma w duszy deszczowe dni, spowodowane przez tę czy inną okoliczność, odbicia. Czasami może to być wina stres , strach, bezpodstawny niepokój. Co możemy powiedzieć, kiedy stan umysłu jest alarmujący, jakakolwiek radość wysycha, aktywność maleje, co z kolei powoduje zahamowanie procesów myślowych. Co więcej, wszystko to negatywnie wpływa na działania jednostki, jej ogólny stan zdrowia. Psycholodzy zdecydowanie zalecają przerwę w codziennych czynnościach. Jeśli to nie zawsze działa, powinieneś podkreślić swoje uwaga w pozytywnych punktach. Jeśli przyczyną stanu zmierzchu duszy w niskim lub chwiejnym poczuciu własnej wartości, musisz pamiętać wszystkie swoje zwycięstwa, choć na małą skalę, przypomnieć sobie dobre chwile swojego życia, staraj się znaleźć choć odrobinę pozytywu w tej sytuacji. Doskonały dla niektórych zły stan umysłu czytanie biografii sławnych osobistości. Na tej podstawie wielu łatwo zdaje sobie sprawę, jak należy się poruszać, co należy zrobić, aby rozwiązać istniejące.
  3. Spokojny stan umysłu . Co może być lepszego od tego? Może i powinna być zachowana sama w sobie, starając się nie zamienić muchy w słonia, gdy pojawiają się przeciwności i problemy. Nie powinniśmy zapominać, że musisz nauczyć się radzić sobie w sytuacjach stresowych, rozwijać w sobie odporność psychiczną, codziennie przypominając sobie: "Jestem silny. Potrafię sobie z tym poradzić. "