Jednym z najpoważniejszych zwichnięć jest skręcenie kostki. Tak więc, przy ciężkich formach obrażeń i przy nieintensywnym leczeniu, można stracić zdolność do pracy na całe życie. Następnie rozważamy przyczyny rozciągania, sposoby leczenia i zapobiegania urazom.

Oznaki zwichnięcia

Częściowe zerwanie ścięgna jest najczęściej wynikiem upadku, ostrego skrętu lub uderzenia. Takie obrażenia towarzyszą zawodnikom biorącym udział w zawodach, a także biegaczom, którzy wykonują krzyże na nierównych nawierzchniach. Podczas noszenia niewygodnych butów występują częste skręcenia.

Osoby urodzone ze słabym ścięgnem w obszarze kostki mogą również podlegać ciągłym skręceniom.

Skręcenie: Objawy

Objawy rozciągania są różne. Ten ból, obrzęk i siniaki. Również z tym urazem występują trudności w chodzeniu i niestabilność w samym stawie. Nasilenie objawów zależy również od ciężkości szczepu. W niektórych przypadkach rozciąganie nie powoduje bólu ani obrzęku. Niemniej jednak konieczna jest diagnoza i leczenie przez specjalistę.

Jak leczyć skręcenia?

Pierwszą rzeczą, która jest potrzebna do skręcenia kostki, jest leczenie. Głównym wymaganiem lekarza jest odpoczynek, ponieważ ładowanie "w najpełniejszy" ból nogi może spowodować duże szkody. By the way, w celu zmniejszenia aktywności na kostce ból nogi jest konieczne tylko w ciągu pierwszych trzech do pięciu dni.

Zmniejszyć ból i ukoić kostkę pomoże lodu. Okresowe stosowanie przeziębienia w miejscu bolesnym zmniejsza obrzęk nóg. Postaraj się umieścić bolącą nogę powyżej poziomu serca, obrzęk ustąpi, a ból nie będzie Cię martwił.

Czasami możliwe jest rozciąganie temperatury więzadeł. Nic złego w tym, zwykła reakcja ciała na uraz. Ponieważ obrzęk zbiegnie się, twój 36,6 powróci do normy.

Ważny jest masaż na skręcenia, jako kompleksowe leczenie. Początkowo masaż nie jest wykonywany na kostce, ale ugniata się i gładzi samą nogę. Stopniowo masaż przenosi się na samo traumatyczne miejsce. Procedura trwa średnio 15 minut.

Środki ludowe na skręcenia

Jak leczyć skręcenia bez pójścia do lekarza? Takie pytania nie powinniście mieć, ponieważ to uszkodzenie może doprowadzić do operacji. Jeśli nadal nie chcesz być leczony lekami, wybierz leki, które pochodzą od ludzi. Tak więc doskonałym lekarstwem na rozciąganie więzadeł będzie stosowanie w miejscu urazu z tartych surowych ziemniaków, które można mieszać z kiszoną kapustą i tartą cebulą.

Aby złagodzić stany zapalne, możesz przygotować mieszankę opartą na tłuszczu zwierzęcym. Dodaj do Zwichnięcie objawów więzadła zmielony czosnek i liście eukaliptusa, na krótki czas aplikuj do chorego obszaru. Sam kompres można pozostawić do pół godziny dziennie.

Nie za dużo stanie się kompresem opartym na czosnku. Aby przygotować mieszankę, musisz zmiażdżyć czosnek, dodać jabłko lub ocet balsamiczny i trochę alkoholu etylowego. Powstały kleik musi nalegać na tydzień w ciemnym, zimnym miejscu. Wstrząśnij miksturą przed nałożeniem. Kompresy są stosowane przez około dwadzieścia minut i powtarzane co najmniej trzy razy dziennie.

Jeśli nie ma czasu na gotowanie, weź zwykły liść kapusty. Rozetrzyj trochę, posmaruj olejem roślinnym lub posyp sproszkowanym proszkiem i połóż na spuchniętej kostce. Lepiej jest robić to nocą, aby nie zranić nogi, i owinąć liść kapusty do utrwalenia regularnym lub elastycznym bandażem.