Lokówki spiralne są sposobem pionowego zwijania włosów. W przeciwieństwie do poziomego, takie zagięcie tworzy małe, ale nawet loki, co nie zawsze jest możliwe w przypadku tradycyjnych lokówek. Dlatego możemy założyć, że spiralna lokówka jest odpowiednia przede wszystkim dla kobiet, które nigdy nie próbowały samodzielnie wytworzyć fryzury z loków, a jednocześnie boją się zepsuć swój wygląd, przynajmniej do następnego mycia.

Lokówki do zwijania spiralnego mogą być wykonane z różnych materiałów, z których są podzielone na miękkie i twarde. Sposób zwijania włosów jest bardzo zależny od tego czynnika: tak więc, jeśli używasz lokówki na solidnych lokówkach, powinieneś być w stanie rozdzielić pasma równomiernie i delikatnie użyć szydełka, zaczepiając włosy i wciągając je w specjalną zakręcaną osłonę. Rozważmy różnicę między lokówki spiralne i jak z nich korzystać.


Miękkie lokówki spiralne

Takie lokówki są również nazywane magicznymi spiralami: pozwalają, przy minimalnym wysiłku, na uzyskanie tak zwanego amerykańskiego boucle, o średniej grubości. Te lokówki nazywają się Magic Leverag i są sprzedawane, często z dodatkowym zestawem różnej wielkości spiral. Zestaw jest wyposażony w hak składający się z dwóch części, które są łatwe do połączenia, a także samych lokówek, które są zasadniczo małymi obudowami, zwężającymi się na końcach i skręcanymi spiralnie.

I faktycznie, to nie na darmo, że te lokówki są nazywane magiczne, ponieważ Uzyskany efekt jest nieporównywalny z wysiłkiem, który należy wykonać: jeśli będziesz ostrożnie robił włosy, nie będziesz mógł podejrzewać, że to piękno zostało stworzone przy pomocy kilku ruchów ręki bez pomocy profesjonalisty.

Solidne spiralne wałki

Solidne spiralne wałki mogą być drewniane, plastikowe i metalowe. Poradzenie sobie z nimi jest trudniejsze niż w przypadku miękkich - tutaj cena pięknych loków mierzona jest doświadczeniem i umiejętnościami.

Solidne spiralne wałki wyglądają jak rurka ze spiralnymi siekaczami i utrwalaczem - elastyczną opaską lub metalową wsuwką. Ich główną wadą jest to, że nie jest łatwo zwijać włosy za pomocą drewnianych lub metalowych spirali, gdy brane są splotki z tyłu głowy.

Jeśli jednak nauczysz się, jak robić perm za pomocą takich lokówek, możesz uzyskać piękne, elegancko zdobione loki-loki.

Jak korzystać z wałków spiralnych?

W zależności od materiału, z którego wykonane są lokówki, istnieją dwie techniki zwijania: do samodzielnego użytku łatwiej jest zwijać włosy miękko, a jeśli jest asystent - firma.

Jak nawijać solidne lokówki?

Najpierw musisz podzielić włosy na pasma średniej grubości i zamocować je tak, aby włosy się nie zaplątały. Następnie pobierana jest jedna spirala, doprowadzana do podstawy wzrostu włosów, a następnie pasmo nawinięte jest w spiralę, tak że następna nakłada się na połowę poprzedniej. Następnie lokówki są naprawione.

lokówki do fali spiralnej

Aby uzyskać dobrze zdefiniowane pasma, przed nawinięciem zwilżyć je żelem do włosów lub sprayem.

Lokówki spiralne muszą być noszone przez co najmniej 3 godziny: im dłuższe i cięższe włosy, tym dłużej.

Jak nawijać miękkie wałki spiralne?

Aby nawinąć włosy za pomocą spirali z miękką lokówką, połącz obie części haka i umieść ją w zakręconej pokrywie, aby haczyk był widoczny. Następnie zrób jedno zawinięcie, przekręć je na dole i uformuj oczko, a następnie złap sznurkiem szydełkiem i wciągnij go do zwijacza. W chwili, gdy pociągniesz za linkę, miękka helisa się wyprostuje, ale gdy tylko puścisz, nabierze kształtu z zamkiem.

Aby przyspieszyć proces zwijania, użyj niewielkiej ilości sprayu do mocowania. Czas zwijania powinien być określony w zależności od ostrości włosów, ale idealny czas na noszenie takich lokówek wynosi co najmniej 4 godziny.

Wszystkie techniki zwijania są wykonywane na suchych lub lekko wilgotnych włosach.