Zdrowe włosy wyglądają błyszcząco i gładko, są elastyczne, a porowate włosy bez użycia specjalnych balsamów i innych produktów zwykle wyglądają matowo i bez życia. Są zwykle kruche, łamliwe. Właściciele porowatych włosów są świadomi problemu rozdwojonych końcówek. Rzućmy okiem na porowate włosy, na czym polega problem i co z nim zrobić.

Porowate włosy - co to jest?

Zewnętrzna warstwa włosów składa się z keratynowych łusek, ściśle przylegających do siebie. Pod wpływem różnych niekorzystnych czynników, takich jak barwienie, perm, częste suszenie, te płatki złuszczają się, a włosy tracą połysk. Ponadto, wszelkie substancje nałożone na nie są łatwo wchłaniane do takich włosów, ale są również łatwe do wymycia. Na przykład, podczas plamienia porowatych włosów można uzyskać bardzo nasycony odcień, ale farba szybko się rozpadnie.

Jak dbać o porowate włosy?

Jeśli masz porowate włosy, to przede wszystkim musisz wykluczyć wszystkie czynniki, które mogą zranić ich jeszcze bardziej. Należą do nich:

  • barwienie i perm;
  • efekty termiczne: suszarka do włosów, kleszcze, lokówki, podgrzewane lokówki, żelazko do poziomowania;
  • czesanie mokrych włosów za pomocą metalowych grzebieni masujących;
  • użycie lakiery mocne utrwalenie, musy i woski do włosów.

Pożądane jest mycie włosów miękką wodą, do spłukiwania w celu wywaru z ziół, przy użyciu odżywki, aby pozostawić ją na włosach przez co najmniej 5-10 minut.

Poprawić wygląd produktów do włosów pomoże z keratyną, jedwabiem i silikonem. Daje jednak więcej kosmetycznego niż terapeutycznego efektu.

Jak leczyć porowate włosy?

Ponieważ kompozycje terapeutyczne są szybko myte z porowatych włosów, ich leczenie powinno być złożone, to znaczy obejmować nie tylko maseczki, ale także przyjmowanie leków zawierających witaminy i minerały oraz neutralizację czynników negatywnych.

Nie zaniedbuj różnych środków kosmetycznych i procedur, które pomagają przywrócić włosy porowate i poprawić ich wygląd.

  1. Laminowanie włosów jedwabiu.
  2. Maski na porowate włosy. Jest całkiem możliwe używanie domowej roboty wraz z profesjonalnymi maskami wzmacniającymi witaminę. Spośród popularnych receptur najbardziej skuteczna jest maska ​​oparta na oleju łopianu, żółtku jaja i kefirze. Jedno żółtko łączy się z dwiema łyżkami kefiru i łyżką oleju, dokładnie wymieszane i wcierane w skórę głowy. Po nałożeniu maski należy owinąć głowę ręcznikiem i pozostawić na 40-50 minut.
  3. porowata kuracja do włosów
  4. Olej do włosów porowatych. Wymieszaj olej lniany z gliceryną w stosunku 5: 3 i wcieraj w korzenie włosów przez noc. Kurs trwa co najmniej 2 miesiące. Kolejnym skutecznym narzędziem jest mieszanka oleju rycynowego, soku z cytryny i wódki w równych proporcjach. Maskę wciera się w skórę głowy i pozostawia na 30 minut, owijając głowę plastikowym kapturkiem i ręcznikiem na wierzchu. Użyj maski raz w tygodniu.

Jeśli dobrze zatroszczysz się o swoje włosy, znów uzyskają zdrowy połysk i jedwabistość w ciągu kilku miesięcy. Jeśli tak się nie stanie, prawdopodobnie powinieneś odwiedzić lekarza, ponieważ problem z włosami może być spowodowany nie przez wpływ zewnętrzny, ale jest sygnałem poważnego braku jakichkolwiek pierwiastków śladowych lub niewydolności hormonalnej.