Różne suplementy diety nie są już nietypowe ani trudno dostępne. Są one używane przez wiele osób, ale aby "nie ugryźć łokci", zastanówmy się, jakie mogą być konsekwencje po spożyciu substancji słodzącej i czym dokładnie jest korzyść i szkodliwość cyklomianu sodu.

Obrażenia z cyklaminianem sodu

Ten środek słodzący był kiedyś używany do wytwarzania produktów cukrzycowych, a także był stosowany jako zamiennik cukru dla tych, którzy cierpieli otyłość . W dzisiejszych czasach eksperci coraz częściej mówią, że stosowanie tego suplementu może powodować poważne szkody dla zdrowia ludzkiego. Opierają się na wynikach badań i jednoznacznie twierdzą, że ten słodzik jest niebezpieczny i że nie trzeba mówić o jego korzyściach.

Po pierwsze, cyklon sodu szkodzi ciężarnym kobietom. Wszyscy lekarze jednogłośnie twierdzą, że zarówno dla kobiety, jak i dla dziecka, używanie jej podczas noszenia dziecka i podczas karmienia piersią jest niebezpieczne.

Po drugie, eksperci otrzymali potwierdzenie, że ten środek słodzący jest substancją rakotwórczą, to znaczy może wywoływać pojawienie się nowotworów, w tym nowotworów złośliwych. Oczywiście niemożliwe jest stwierdzenie na pewno, że użycie cyklonu sodu spowoduje raka, ale mimo to przyczynia się do jego pojawienia się.

Wreszcie szkoda sacharynianu cyklicznego sodu leży w samym sodu , ponieważ on, według niektórych badań, może nie być całkowicie usunięty z ciała, a to jest szkodliwe dla zdrowia.

Warunkowo dopuszczalny dodatek

Szkodliwość słodzonego cyklonu sodu została oficjalnie uznana w Rosji i kilku innych krajach, w których jest to zabroniony dodatek. Warto zauważyć, że w niektórych uszkodzenie cyklaminianu sodu Państwa, substancja jest uważana za tak zwany "warunkowo dopuszczalny dodatek", to znaczy, że jest sprzedawana w aptekach, może być wykorzystywana w produkcji żywności, ale eksperci nie zaprzeczają jej potencjalnemu niebezpieczeństwu i piszą specjalne ostrzeżenia.

Czy powinienem używać tej substancji, musisz osobiście zdecydować. Ale lekarze ostrzegają, że nawet jeśli ktoś chce włączyć go do swojej diety, nie powinien przekraczać dawki. Stopień zużycia nie przekracza 10 mg na 1 kg masy ciała. Przekroczenie tej stawki może spowodować poważne zatrucie, które w przyszłości doprowadzi do hospitalizacji i problemów zdrowotnych.