Jeśli twój zbiornik na akwarium nie jest zbyt duży lub jest pytanie o wybór gatunków ryb, które nie wymagają kompleksowej opieki i stałej uwagi, to nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na różne rodzaje małych ryb akwariowych.

Małe ryby akwariowe dla początkujących

Po pierwsze, wymieniamy trzy najbardziej popularne i odporne nawet na bardzo niekorzystne warunki typowe dla małych ryb akwariowych, które nadają się do hodowli dla początkujących.

Po pierwsze, jest oczywiście dobrze znana gupik . Małe żyworodne ryby o pięknym wzorze ogona mogą przetrwać nawet w bardzo trudnych warunkach, bez dodatkowego oświetlenia i napowietrzania wody.

Małe ryby akwariowe1

Miecze - ten gatunek charakteryzuje się niezwykłą strukturą ogonową z wydłużoną dolną artykulacją przypominającą miecz lub szczupak, dla którego gatunek ma swoją nazwę. Bezpretensjonalne dla jakości wody i innych warunków życia.

Małe ryby akwariowe2

Korytarze Soma to stabilny mały gatunek ryb dennych, które same mają pozytywny wpływ na ekosystem w akwarium.

Małe ryby akwariowe3

Rodzaje małych ryb akwariowych

Powinien podać kilka nazw małych ryb akwariowych.

Mollies - piękny widok w jasnym kolorze, te ryby akwariowe nadają się nawet do małych akwariów.

Małe ryby akwariowe4

Tetra-haratsinki - rzadsze gatunki. Już potrzebują filtracji wody i napowietrzania dla zdrowego wzrostu i rozwoju. Najlepsze na żywo w małych grupach po 5 osób.

Małe ryby akwariowe5

Ciernie są mobilnymi małymi rybami, które dobrze żyją w mieszanych akwariach.

Małe akwarium Fish6

Danio (rerio, pink) - jasne ryki w paskach i piękne przezroczyste płetwy.

Małe ryby akwariowe7

Torakatum - niezwykły rodzaj sumu . Jest już dość duży, chociaż dobrze radzi sobie z innymi rodzajami ryb i nie wykazuje agresji.

Małe ryby akwariowe8

Gourami - ryby już zbliżone do średniej wielkości. W sprzyjających warunkach są spokojni, ale mogą być agresywni.

Małe ryby akwariowe9

Barbus - ryby szkolne, źle radzą sobie z innymi gatunkami. W przypadku kolców najlepiej byłoby wyodrębnić oddzielny zbiornik i natychmiast załatwić tam kilku przedstawicieli.

Małe ryby akwariowe10