Jeśli zdecydujesz się na małe szczekanie w domu, masz szczęście. Na szczęście dzisiaj istnieje wiele różnych ras małych psów domowych o określonych zewnętrznych cechach i szczególnym charakterze. Więcej szczegółów na ich temat znajdziesz w naszym artykule.

Jeden z najlepszych psów domowych małej rasy.

Zazwyczaj w kategorii najbardziej malutkie zwierzaki otrzymują przedstawicieli, o wadze od 15 do 45 cm i wadze od 0,9 do 10 kg. Dlatego na liście psów domowych małej rasy pierwszym jest chihuahua . Ten jasny, energiczny, przyjazny, zabawny zwierzak przyciąga wszystkich swoim malutkim wyglądem.

Psy domowe małych ras1

Wszyscy wiedzą Pekińczyk należy do najczęstszych ras domowych małych psów. Ich lojalność, opanowanie, ostry umysł, graniczący z zaborczością, pewną zazdrością, a czasem agresywnością.

Małe rasy psów domowych2

Szpic Pomorski przyciąga ludzi swoim serdecznym i przyjemnym charakterem. Pomimo niewielkiego wzrostu i wagi, ładny puszysty jest bardzo inteligentny i posłuszny.

Małe rasy psów domowych3

Yorkshire terrier - mały i bardzo ciekawy, psotny piesek, który nie jest nudny. York zawsze dogaduje się z właścicielem, uwielbia bawić się z dziećmi i szybko dostosowuje się do każdej sytuacji. W przypadku mieszkania taka rasa małych psów jest idealna.

Psy domowe małych ras4

Godne miejsce na liście można przypisać miniaturowemu podatkowi . Spokojny, zrównoważony, pewny siebie jamnik dobrze radzi sobie w prywatnym domu, w którym jest dużo świeżego powietrza i przestrzeni. Te psy nie wybaczają właścicielowi nieuprzejmości i będą odwzajemniać się w odpowiedzi.

Małe rasy psów domowych5

Biver York jest najbardziej przyjaznym i najmądrzejszym członkiem najmniejszych ras psów domowych w mieszkaniu. Są szybko szkoleni w zakresie treningu, zabawy, energii i mają ładny kolor.

Małe rasy psów domowych6

Bichon Frise - jedna z najsłodszych, sympatycznych pań, przypominająca miękką, puszystą zabawkę. Jej puszyste futro, przyjemny głos i niesamowity urok przyciągają wielu.

Małe rasy psów domowych7

Znany wielu włoskim pieskom , nie mniej atrakcyjnym kandydatem do tytułu domowego psa małej rasy. Zawsze wesoła, przyjazna, machająca ogonem, mały pies, jest obdarzona długim, kędzierzawym futrem, które wymaga starannej pielęgnacji.

Małe rasy psów domowych8

Bardziej energicznym i wesołym przedstawicielem tej kategorii zwierząt jest gryfa brukselska . On zabierze cię na spacery, aby porozmawiać ze swoimi kolegami i samemu sobie uświadomić przed innymi przedstawicielami świata zwierząt.

Psy małych ras9

O wiele bardziej poważne i niebezpieczne - miniaturowe bull terrier . Ten mały pies domowy jest bardzo posłuszny, ale uwielbia szczekać, dlatego jest idealny jako dozorca w prywatnym domu lub mieszkaniu.

Małe rasy psów domowych10