W latach siedemdziesiątych moda flary osiągnęła apogeum. Podczas dni dyskotekowych wszystkie mody ścigały najszersze spodnie, a najbardziej desperackie, nawet wykonane, indywidualne zamówienia na rozszerzone szerokości 40 (!) Cm. Z biegiem czasu ten trend zaczął zanikać, a wybiegi wypełniały spodnie prostą i zwężoną sylwetką. Ale moda jest cykliczna, więc rozkloszowane damskie spodnie znów do nas wrócą!

Flara w kolekcjach projektantów

Wiele wiodących marek wykorzystało ten model damskich spodni w swoich kolekcjach. Chanel, Calvin Klein i Balmain zaoferowali solidne, rozkloszowane spodnie do kolan. Takie retro modele równoważą górną i dolną część ciała, dzięki czemu nadają się do każdego rodzaju figury. Bardziej kapryśne w doborze rzeczy pomocniczych są spodnie z biodra. Model ten jest przedstawiony w liniach Carolina Herrera, Chloé, Karlie Kloss i Christian Dior. Luźny model rozkloszowanych spodni z niskim stanem jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet z nadwagą, a klasyczne spodnie z wyprasowaną strzałą na ogół pasują do każdej sylwetki.

Z czym mogę założyć rozszerzone spodnie?

Spodnie rozkloszowały się nieco niżej, więc noszenie ich jest ważne, aby zachować równowagę na sylwetce. Te spodnie są najlepiej połączone z topem:

  • klasyczne bluzki lub koszule;
  • damskie blezery ;
  • skrócone kurtki;
  • ciekawe szczyty.

Bluzki i koszule muszą być wsuwane w spodnie - pasek nagiego ciała między topem a spodniami jest nie do przyjęcia dla tego stylu. Lepiej odmówić kombinezonów i innych rzeczy z zaakcentowaną jazdą, ponieważ figura będzie bezkształtna. Pożądane jest, aby góra była z pewnością odpowiednia. Jako akcesoria używaj długich łańcuchów i koralików. W zależności od zdjęcia nosić sandały, buty lub wysokie buty klinowe.

Rozkloszowane spodnie 1Rozkloszowane spodnie 2Spodnie rozproszone 3
Rozkloszowane spodnie 4Rozkloszowane spodnie 5Rozkloszowane spodnie 6
Rozkloszowane spodnie 7Spięte spodnie 8Rozkloszowane spodnie 9