Wraz z nadejściem jesieni każda dziewczyna chce ubrać się w coś ciepłego i stylowego w tym samym czasie. Warunki te są w pełni spełnione przez damski płaszcz, który przez wiele lat był najpopularniejszym elementem jesiennej garderoby. Płaszcz ma wiele ciekawych stylów, wśród których jest model płaszcza, rozkloszowany od pasa. Doskonale podkreśla kobiecą sylwetkę i kryje trochę pełne biodra.

Rozkloszowany płaszcz należy do mody lat 40., kiedy wszystko, co kobiece i wyrafinowane, zostało przyjęte z zadowoleniem. W nim nie znajdziesz ścisłych linii prostych, zwięzłego projektu ani brutalności. Rozkloszowany płaszcz charakteryzuje się miękkimi zaokrągleniami i dopasowaną sylwetką. Styl lat 40-tych zainspirował projektantów Moschino, Mark Jacobs , Chanel i Burberry Prorsum tworzą własne wariacje na rozszerzanym płaszczu, który został uznany przez opinię publiczną. Styliści używali taśm tonikowych, klap i futrzanych podszewek, dzięki czemu płaszcz był bardziej elegancki i jasny. W kolekcjach można spotkać zarówno rozkloszowany krótki płaszcz, jak i płaszcz do kolan.

Z czym nosić damski płaszcz zimowy?

Ten rodzaj odzieży wierzchniej uosabia kobiecość i elegancję, więc musisz łączyć ją z takimi rzeczami. Rozkloszowany damski fartuch będzie wyglądał naturalnie z kobiecymi spódnicami i sukienkami. Staraj się unikać nędznych jeansów, legginsów i innych akcesoriów powodujących. Jeśli chodzi o buty, to powinny być buty z obcasami lub bez, ale w żadnym przypadku buty i trampki. Uzupełnij płaszcz o następujące akcesoria:

  • jedwabny szal lub cienki szalik;
  • wąski pasek w talii;
  • rękawiczki;
  • kapelusz lub wyrafinowany beret;
  • broszka.

Należy pamiętać, że nie można używać wszystkich akcesoriów w tym samym czasie, w przeciwnym razie obraz będzie bez smaku.

Rozkloszowany płaszcz 1Rozkloszowany płaszcz 2Rozkloszowany płaszcz 3
Rozkloszowany płaszcz 4Rozkloszowany płaszcz 5Rozkloszowany płaszcz 6
Rozkloszowany płaszcz 7Rozkloszowany płaszcz 8Rozkloszowany płaszcz 9