proste sztuczki dla dzieci w domu Być może jeden z najlepszych sposobów bawić smutne dziecko - pokaż mu wesoły trik. Obserwując cudowne reinkarnacje lub znikanie przedmiotów, każde dziecko będzie chciało być w pozycji maga i powtórzyć wszystko, co robi mag. Jednak w przypadku niektórych sztuczek potrzebne jest specjalne szkolenie, a dla młodego czarodzieja po prostu mogą być niedostępne.

W tym artykule opowiemy Ci, jak robić sztuczki dla dzieci w domu i podajemy przykłady najprostszych sztuczek, które można pokazać w domu bez użycia specjalnych narzędzi.

Proste triki dla początkujących w domu

Aby pokazać najbardziej proste sztuczki w domu wymagana jest zazwyczaj tylko zręczność rąk i kilka zwykłych przedmiotów gospodarstwa domowego. Ponadto mag musi znać pewną sztuczkę, której widzowie nawet nie rozumieją, aby magia okazała się naprawdę interesująca.

Spróbuj pokazać następujące sztuczki w towarzystwie przyjaciół Twojego dziecka, a otrzymasz wesoły śmiech i radosne uśmiechy:

  1. "Lepki ołówek". Przede wszystkim musisz wziąć najzwyklejszy ołówek i pozwolić dzieciom upewnić się, że jest prawdziwy. Trzymając ołówek w dłoni, przekręć palce. W takim przypadku kciuk naciska ołówek na dłoń. Nagle mag usuwa kciuki, ale nic się nie dzieje, a obiekt nie spada na podłogę. Potem czarodziej z siłą uderzy w dłonie, a ołówek padnie. Aby wszystko przebiegło zgodnie z przeznaczeniem, musisz trzymać różdżkę palcem wskazującym wewnątrz dłoni, aw odpowiednim momencie zwolnić ją.
  2. "Ostrość za pomocą piłki i igły do ​​robienia na drutach". Nawet najmłodsze dzieci wiedzą, że nadmuchany balon pęknie, jeśli dotkniesz go ostrą igłą. Jednak jedna mała sztuczka pozwoli ci poklepać piłkę, nie rozrywając jaskrawo zabarwionej gumy. Aby to zrobić, przyklej piłkę po dwóch przeciwległych stronach kawałka przezroczystej taśmy. Wybierz najostrzejszą igłę i jak najszybciej przebij piłkę dokładnie w miejscach, w których przymocowana jest taśma samoprzylepna. Fokus naprawdę zaskakuje publiczność, jednak zanim ją wykonasz, musisz ćwiczyć.
  3. "Przycisk posłuszny". W tym celu należy wlać przezroczystą szklankę wody sodowej i wrzucić tam przycisk. Mały obiekt natychmiast opada na dno, jednak zgodnie z kolejnością maga, "Podnieś się!" Zaraz uniesie się. Po pewnym czasie czarodziej ponownie daje posłusznemu przyciskowi polecenie "Płyń w dół!" - i znika. To skupienie jest bardzo proste, ponieważ każdy obiekt porusza się pod działaniem pęcherzyków gazu, ale będziesz musiał pamiętać z góry, ile czasu upływa, zanim przycisk zmieni swoją pozycję.
  4. "Kto może nawlec igłę?" Z łatwością możemy nawlec igłę, triki w domu dla dzieci Jednak niewiele osób może to zrobić za plecami, a nawet z zamkniętymi oczami. Tymczasem nasz mag może wszystko. Sekret tego skupienia jest niezwykle prosty - musisz przypiąć tę samą igłę wraz z nicią do jego ubrania z tyłu, aby można było łatwo wyciągnąć ją w odpowiednim momencie.
  5. "Zaklęta nić". Tutaj mag prosi wszystkich o usunięcie białej nici z ubrań. Widzowie próbują to zrobić, ale wątek staje się dłuższy. Sztuczka tego skupienia tkwi w cewce, która jest ukryta w wewnętrznej kieszeni ubrań czarodzieja.