ile dziecko powinno zjeść w ciągu 2 miesięcy Niewielki pulchny karapaks cieszy oko pełnych współczucia krewnych i mumii. A może pulchne policzki i fałdy w tak młodym wieku - nieszkodliwe zjawisko, ale w przyszłości przejadanie się może mieć negatywne konsekwencje. Dlatego rodzice muszą znaleźć "złoty" w odniesieniu do odżywiania dziecka, aby nie przekarmić go, a jednocześnie dostarczyć rosnącemu organizmowi niezbędnych witamin, minerałów i innych użytecznych mikroelementów.

Już w ciągu 2 miesięcy rodzice powinni zastanowić się, ile je dziecko, czy mają wystarczającą ilość mleka, a kiedy muszą uzupełnić dziecko mieszanką.

Ile dziecko powinno mieć w ciągu 2 miesięcy: wiek i indywidualne standardy

Każde dziecko jest wyjątkowe, a dotyczy to nie tylko ogólnego rozwoju, ale także apetytu. Jeśli dziecko jest karmione piersią, je na żądanie, gdy jest zdrowe, aktywne i przybiera na wadze, martw się, ile dziecko powinno jeść w ciągu 2 miesięcy, rodzice nie powinni. W takim przypadku dziecko je tylko tyle, ile potrzebuje, a wystarczający miesięczny wzrost wagi potwierdzi, że wszystko jest w porządku z apetytem i zawartością tłuszczu w mleku matki.

O braku mleka i potrzebie karmienia piersią matka będzie znana jeszcze zanim pediatra powiatowy doniesie, że dziecko nie przybiera na wadze źle. Jeśli dziecko jest głodne, wpłynie to na jego zachowanie: nastrój, zły sen i nastrój - wszystko to są pierwsze oznaki, że dziecko nie spożywa przepisanej porcji. Potwierdzić lub obalić założenia można dokonać za pomocą prostych obliczeń i obserwacji.

Nie czekając na werdykt lekarza, matka może obliczyć i porównać dzienną porcję, ile dziecko powinno spożywać w ciągu 2 miesięcy z ilością, jaką spożywa po fakcie.

Średnio w tym wieku przez jeden dzień okruchy powinny jeść 800 mililitrów mleka lub mieszanki. Ta porcja powinna być równomiernie rozłożona na 7-8 karm, czyli średnio na jedno karmienie dziecko powinno jeść 120 mililitrów. Ale są to tylko przybliżone liczby, które mogą się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb okruchów, pory dnia, nastroju i stanu zdrowia.

Oczywiście dzięki sztucznemu karmieniu matki znacznie łatwiej jest kontrolować sytuację. Widząc, ile mikstury karmi jej dziecko w ciągu 2 miesięcy, o której porze apetyt dziecka jest lepszy, może ona przygotować optymalną dietę dla dziecka.

Jest to trudniejsze w przypadku karmienia piersią. Aby określić, ile gramów mleka dziecko spożywa po 2 miesiącach na jedno karmienie, można zważyć miękisz przed i po jedzeniu. W ten sposób możesz upewnić się, że dziecko otrzymuje niezbędną porcję lub, w przeciwnym razie, podjąć działanie poprawa laktacji lub wprowadź uzupełnienie mieszanki.

Ile dziecko powinno mieć w ciągu 2 miesięcy: dokładne obliczenia

Oprócz uogólnionych norm istnieją bardziej precyzyjne metody, które pozwalają obliczyć optymalne potrzeby każdego dziecka. Na przykład, zgodnie z metodą Reicha dzienną porcję mleka oblicza się w następujący sposób: wagę dziecka w gramach dzieli się przez wzrost, a uzyskaną liczbę mnoży się przez siedem.

Jeszcze łatwiej jest obliczyć wymaganą ilość mleka zgodnie z metodą Geyburn. Według tego ostatniego, do 2 miesięcy normą jest piąta część masy ciała dziecka, po drugim i do 6 miesięcy - szósta część.

Możliwe problemy z laktacją

ile dziecko je po 2 miesiącach Z reguły można dostosować dietę do nowo narodzonej mumii w 3-4 tygodnie po urodzeniu. Ale, sądząc po obserwacjach ekspertów i doświadczonych matek, po 2 miesiącach ilość mleka zaczyna spadać, więc w tej chwili niezwykle ważne jest, aby dziecko dostało porcję, której potrzebuje. Jeśli obawy zostaną potwierdzone i dziecko naprawdę nie ma wystarczającej ilości mleka, nie spiesz się natychmiast do ekstremum i pilnie wprowadzaj suplementację. Na początek lepiej wypróbować wszystkie możliwe sposoby przywrócenia laktacji. Warto pamiętać, że kobieta w okresie laktacji powinna w pełni jeść i odpoczywać, z brakiem mleka, regularnie wyrażać, pić więcej płynu i wziąć gorący prysznic.