Wzgórze dla dzieci własnymi rękami Na przedmieściach lub na dziedzińcu domu, w obecności minimalnej przestrzeni, możesz przygotować domowe wzgórze. Jego produkcja nie zajmuje dużo czasu, a koszty materiałowe będą niewielkie w porównaniu z zakupionymi wyrobami z tworzyw sztucznych.

Możesz zrobić różne drewno slajdy dla dzieci własnymi rękami, za pomocą wykresów, które krok po kroku pomogą w tym zadaniu. Ale do tego byłoby miło zrozumieć rysunki i przyjaźnić się z matematyką.

Spróbujmy zbudować proste wzgórze dla dzieci własnymi rękami z improwizowanych materiałów, nie używając rysunków. Możesz wykonać tylko część, w której dziecko będzie się bezpośrednio tarzało, i możesz ją zainstalować na dowolnej podstawie.

Jak zrobić wzgórze dla dzieci własnymi rękami - klasa mistrzowska

 1. Oto cudowne wzgórze, aby było bardzo łatwo, potrzebujesz zwykłych narzędzi stolarskich i narzędzi do obróbki metalu - piły, młynka, młotka i gwoździ.
  Slajd dla dzieci Zrób to sam 1

  Z materiałów należy przygotować pięć tablic o szerokości 150 mm i grubości co najmniej 20 mm. Długość może być dowolna, ale biorąc pod uwagę, że im dłuższy pagórek, tym bardziej płaski. Trzy deski trafią na przesuwną część, a dwie będą służyć jako poręcz.

  Potrzebne będą kolejne dwa rodzaje drewna - jeden o długości 450 mm, aby nadać strukturę forteczną w ilości 5 sztuk, a drugi do zamocowania suwaka do ziemi o długości około 700 mm.

 2. Na 5 krótkich belkach wypełniamy deski, które są gładko strugane za pomocą frezu, a dla większej niezawodności można chodzić z papierem ściernym lub szlifierką. Tablica nie powinna zwisać, w przeciwnym razie zjeżdżalnia będzie niebezpieczna dla dziecka.
 3. Przesuń dla dzieci własnymi rękami 2
 4. Gdy baza jest już gotowa, możesz przejść na boki. Ważne jest obliczenie kąta opadania suwaka. W tym przypadku jest to 55 stopni. Wszystkie rogi powinny być zaokrąglone i przetarte szmerglem, ponieważ dziecko będzie je przytrzymywać, poruszając się z prędkością.
 5. Slajd dla dzieci własnymi rękami 3
 6. Teraz za pomocą śrub na drzewie mocujemy części boczne do podstawy - muszą one być przymocowane do belek nośnych i do samego końca zjazdu.
 7. Slajd dla dzieci własnymi rękami 4
 8. Gdy ślizgacz jest prawie gotowy, należy go otworzyć za pomocą lakieru okrętowego lub impregnacji do obróbki drewna na zewnątrz. Aby dobrze się przesuwać, jest pomalowany w 2-3 warstwach farby i dobrze wysuszony.
 9. Slajd dla dzieci własnymi rękami 5
 10. Teraz możesz zainstalować prowadnicę na dowolnym stojaku i przymocować za pomocą tych samych śrub. Na dole, u podstawy, pręty wykopano na głębokość około pół metra i betonowano dla fortecy. Następnie można przymocować do nich dolną część prowadnicy. Podczas budowania drewnianych prowadnic drewnianych własnymi rękami, niepożądane jest stosowanie gwoździ, ponieważ z ruchu wysuwają się i mogą powodować obrażenia.
 11. Slajd dla dzieci własnymi rękami 6
 12. W razie potrzeby wzgórze może być wyposażone w różne klatki schodowe z poręczami i uczynić go bardziej zwartym.
 13. Slajd dla dzieci własnymi rękami 7