Mumie dzieci, zwłaszcza tych, które muszą iść do pracy, martwią się o to, jak oddać swoje dziecko do przedszkola w przedszkolu. Dzisiejsze realia są takie, że przygotowania do rozwiązania tego problemu muszą się rozpocząć od pierwszych dni narodzin dziecka, zwłaszcza jeśli chodzi o żłobki objęte pomocą państwa.

Jak zorganizować dziecko w żłobku?

Przed rozwiązaniem tego problemu bezpośrednio rodzice powinni ustalić samą instytucję, zapoznać się z programem dla dzieci i dodatkowymi możliwościami dla żłobków.

W przedszkolach państwowych członkowie Komisji ds. Ukończenia przedszkoli angażują się w rekrutację do grup. Odpowiedni wniosek do komisji musi zostać złożony z góry, najlepiej w pierwszym miesiącu urodzenia dziecka, ponieważ w ogrodach nie ma wystarczającej liczby miejsc, a lista oczekujących może długo czekać. Po pojawieniu się linii rodzice zostają o tym powiadomieni, a pracownicy przedszkola zgłaszają listę dokumentów, które rodzice będą musieli przygotować, a także, czego dziecko potrzebuje w przedszkolu.

Procedura przyjęcia do płatnego przedszkola może się różnić, więc decydując się na ogród, będziesz musiał uczyć się od szefa wszystkich niuansów.

Co musisz wiedzieć o żłobie?

Oprócz formalności związanych z dokumentacją rodzice dziecka powinni znać takie ważne rzeczy, jak:

 • menu w żłobie;
 • reżim dzienny w żłobie;
 • zajęcia w żłobie.

Menu dla dziecka jest ważne, ponieważ żywienie rosnącego organizmu musi być zdrowe i zrównoważone. Jedzenie nie powinno być tłuste, wśród potraw powinny być warzywa i owoce. Dystrybucja kalorycznych dań powinna również przebiegać zgodnie z przepisami. Tak więc 25% śniadania jest na śniadanie i kolację, 35-40% na obiad i 10-15% na podwieczorek.

Zajęcia w przedszkolu obejmują nie tylko dyscyplinę, ale także rozwój dziecka, zarówno umysłowego, jak i fizycznego. Oprócz rozwijania programów, w żłobie muszą być wychowanie fizyczne i obowiązkowe spacery na świeżym powietrzu.Zaleca się, aby zainteresować się reżimem dnia, ponieważ dziecko powinno być nauczane z wyprzedzeniem w tym samym rutynie dnia. Dzięki temu adaptacja dziecka w przedszkolu będzie znacznie łatwiejsza. Wszakże bardzo często dziecko płacze w przedszkolu ze względu na to, że opiekunowie muszą przyzwyczaić go do ogólnych wymagań w przyspieszonym tempie. Może to spowodować dodatkowy stres i ostatecznie doprowadzić do choroby.

W jakim wieku są one zabierane do żłobka?

W państwowych przedszkolach dzieci, które ukończyły 1,5 roku życia, zostają przyjęte do przedszkola. Co do zasady, warunkiem przyjęcia do grupy przedszkolnej jest zdolność dziecka do zadawania pytań i chodzenia do puli oraz samodzielnego jedzenia.

Prywatne żłobki mają tę zaletę, że próg wiekowy jest znacznie zmniejszony, czasami dzieci są przyjmowane młodsze niż rok, co jest całkowicie zależne od samego ogrodu. Wymagania dotyczące potrzeby posiadania dziecka w żłobkach również różnią się w zależności od grupy wiekowej i profesjonalizmu pracowników ogrodowych.

Żłobek

Zgodnie z wymaganiami, obowiązki nauczyciela w przedszkolu obejmują:

  lekcje w żłobie
 • zapewnienie bezpieczeństwa życia powierzonych mu dzieci;
 • formacja w dzieciach wytrwałości i pracowitości, poprzez treningi do reżimowych chwil i dyscypliny;
 • znajdowanie kontaktu z dziećmi i ich rodzicami;
 • powiadamianie rodziców o zachowaniu dziecka, możliwych punktach problemowych, ich zaangażowaniu w edukację;
 • organizacja wypoczynku dzieci;
 • prowadzenie zajęć w ramach zatwierdzonych programów edukacyjnych i edukacyjnych.

Nauczyciel pracujący z dziećmi w przedszkolach musi koniecznie odbyć kursy medyczne lub mieć odpowiednie specjalistyczne średnie wykształcenie.