przygotowanie do szkoły dla przedszkolaków Wchodzenie do szkoły jest kardynalną restrukturyzacją stylu życia dziecka. Nawykowa bezdzietna beztroska zostaje zastąpiona przez ograniczenia i konieczność spełnienia wielu wymagań. Odtąd dziecko musi systematycznie pracować, przestrzegać reżimu i nakazów życia szkolnego.

Rodzice powinni być z góry zainteresowani przygotowaniem dzieci w wieku przedszkolnym do szkoły, aby dla dzieci proces restrukturyzacji na nowe życie był łatwiejszy i przynosił największe korzyści.

Wiele matek i ojców jest przekonanych, że przygotowanie przedszkolaka do edukacji szkolnej ma nauczyć dziecko czytania, pisania i podstaw arytmetyki. Aby jednak dziecko mogło z powodzeniem zrozumieć i przyswoić sobie te podstawy, musi najpierw rozwinąć myślenie, pamięć, uwagę, wyobraźnię, percepcję i mowę.

Najlepszym sposobem na zdobywanie i doskonalenie tych umiejętności jest ćwiczenie ćwiczeń w zabawny sposób, a praca z przedszkolakami musi obejmować przygotowanie do nauki czytania i pisania. W końcu pisanie to złożony proces, który wymaga dobrze skoordynowanej pracy całej ręki i właściwej koordynacji ciała dziecka. Opanowanie tej umiejętności nie jest łatwe dla wszystkich. Wiele dzieci w pierwszej klasie nie jest gotowych na długi i żmudny proces nauki pisania.

Jak mogę pomóc mojemu dziecku nauczyć się pisać? Przygotowanie do pisania przedszkolaków to przede wszystkim rozwój umiejętności motorycznych.

Przygotowanie ręki przedszkolaka do pisania

Obejmuje:

  • kolorowanie zdjęć w książkach do kolorowania;
  • rysowanie różnymi materiałami (długopis, kreda, kredki, farby itp.);
  • formowanie plasteliny, gliny, ciasto solne ;
  • pracować z Odłączona aplikacja ;
  • cięcie nożycowe;
  • gry z mozaikami i układankami;
  • zajęcia z projektantem;
  • gry ze sznurowaniem, guziki, guziki;
  • sznurowanie koralików;
  • układanie listów i różnych obrazów za pomocą naturalnych materiałów, zbóż, guzików itp.

Bardzo ważne jest, aby uczyć dziecko od samego początku zajęć, siedzieć prawidłowo i trzymać uchwyt.

Aby przygotowanie do pisania dzieci w wieku przedszkolnym było skuteczne i skuteczne, należy je regularnie i systematycznie przeprowadzać. Nie zapomnij również wziąć pod uwagę indywidualnych cech dziecka. Dla każdego dziecka musisz znaleźć własną podróż. Ktoś może wziąć lekcje z moją matką i ktoś lepiej pójść do grupy przygotowawczej.

Przygotowanie dzieci w wieku przedszkolnym do szkoły obejmuje nie tylko rozwój inteligencji, ale także pewne ćwiczenia fizyczne. Zmieniający się styl życia i duże obciążenia mogą być dużym obciążeniem dla wszystkich systemów ciała dziecka. Jeśli fizyczny trening przedszkolaków był niewystarczający - na tle przepracowania może pojawić się choroba.

Jak możesz poprawić zdrowie dziecka?

Przede wszystkim staraj się zapewnić dziecku dobre odżywianie. Następnie przyzwyczaj się codziennie do angażowania się w kulturę fizyczną, na przykład do robienia ćwiczeń rano. Szczególnie dobry, jeśli zajęcia będą odbywały się na świeżym powietrzu. Odpręż ciało dziecka. Przestrzeganie tych prostych zasad pomoże utrzymać energiczny i aktywny stan dziecka. przygotowanie do pisania przedszkolaków

Na początku dziecko będzie miało pewne trudności. Powiedz dziecku częściej, że wszystko mu się ułoży, po prostu musisz spróbować i że zawsze tam będziesz. A jeśli teraz coś się nie powiedzie - to na pewno okaże się później! Krok po kroku dziecko otrzyma nowe umiejętności i pewność siebie.

Przygotowanie do szkoły dla przedszkolaków to długi proces twórczy. Najważniejsze, że lekcje przynoszą dziecku nudę i przemęczenie, ale radość i nowe doświadczenia. A trening w pierwszej klasie nie będzie trudnym testem dla całej rodziny, ale radosnym wydarzeniem.