Pływanie to wspaniały sport, który wywiera nacisk na wszystkie grupy mięśniowe w tym samym czasie. Podczas pływania obciążenie kręgosłupa jest równomiernie rozłożone. A dla rosnącego ciała dzieci nie można myśleć o niczym lepszym. A co dziecko nie lubi bawić się w wodzie. Rozkosz zabawy w wodzie jest połączona z ogromnymi korzyściami fizycznego wysiłku. I jaki pozytywny wpływ na system nerwowy dziecka ma woda. Dziecko śpi po kąpieli w dobrym spokojnym śnie.

Korzyści płynące z kąpieli w pieluszkach

Ale co, jeśli na przykład lekarz zalecił ci regularne odwiedzanie basen , uczyć się pływać a twoje dziecko jest wciąż za małe? Zwykłe pieluchy nie nadają się do pływania, od razu stają się mokre, zwiększają rozmiar i utrudniają ruch niemowlęcia. A z punktu widzenia higieny nie jest to odpowiednią opcją. W tym przypadku producenci stworzyli specjalne pieluchy do pływania. Są to wodoodporne pieluchy do pływania w basenie, będą prawdziwym ratunkiem na plaży, przy każdym akwenie wody. Wygląda jak zwykłe majtki, ale różnią się znacznie od zwykłych pieluch. Są wykonane z wytrzymałego włókniny, która pozwala na wciąganie powietrza, a stolec dziecka jest bezpiecznie przechowywany w środku. Jest to ułatwione przez cienkie rezinochki umieszczone wokół nóg. Pieluszka nie otwiera się w ruchu, a dziecko pozostaje schludne i czyste. Szorty pieluszki do pływania nie pęcznieją od wody i nie zwiększają rozmiarów, w przeciwieństwie do tradycyjnych pieluszek. Nic nie ogranicza ruchu okruchów. A matka jest spokojna, bo jej dziecko będzie wygodne.

Komfort dla dziecka

W krótkich spodenkach do pływania skóra dzieci nie jest narażona na działanie drażniące. Nowoczesne osiągnięcia w tej dziedzinie umożliwiły stworzenie takiego materiału, że nawet najdelikatniejsza skóra dziecka będzie niezawodnie chroniona przed wpływami zewnętrznymi. Suche powietrze, nadmierna wilgoć, piasek lub po prostu ciągłe ocieranie się o materiał nie podrażnia wrażliwej skóry okruchów, sprawiając, że pozostaje ona w basenie, na plaży lub po prostu na miejscu domku tak wygodnie, jak to tylko możliwe.

Większość wodoodpornych pieluch dla dzieci wyposażona jest w regulowane szlufki na szerokość w pasie, miękkie falbanki z elastycznymi taśmami wokół nóg zapobiegają wyciekowi, jak również wnikanie piasku na wrażliwą skórę dziecka. Mają jasny design, dziecko z przyjemnością ubierze je, aby przejść do wody.

Opcje wielokrotnego użytku

W przeciwieństwie do jednorazowych pieluszek wielokrotnego użytku do pływania, będą one służyć tobie i dziecku znacznie dłużej. Składają się z trzech warstw. Mikroporowata membrana i bawełna w składzie tej pieluszki swobodnie przepuszczają powietrze do skóry dziecka, zapobiegając pojawieniu się wysypki pieluszkowej. Ale jednocześnie niezawodnie utrzymują cały wypływ dziecka wewnątrz, utrzymując go w czystości. Specjalna warstwa z mikrofibry jest wbudowana w pieluszkę, która zatrzymuje wilgoć znacznie bardziej niż zwykła gaza. Uszczelki z mikrofibry mogą piorące kąpielówki wielokrotnego użytku kupuj oddzielnie i zmieniaj w razie potrzeby. Zmieniają się tak samo, jak zwykłe pampersy - co 3-4 godziny. W obszarze talii wielokrotnego użytku pieluszka na basen jest wyposażona w regulowane paski, dzięki czemu można z niej korzystać przez dość długi czas. Takie majtki są zaprojektowane dla dziecka ważącego od 3,5 do 11 kilogramów.

Dzięki takim najnowszym osiągnięciom w dziedzinie higieny dzieci, możesz swobodnie angażować się w pływanie z dzieckiem od pierwszych miesięcy życia, przestrzegając wszystkich standardów sanitarnych w basenie publicznym, a nie martwiąc się o jego czystość w hotelu na wakacjach. A także w lecie na plaży w każdym zbiorniku Twoje dziecko będzie cieszyć się czystością i komfortem.