Bardzo wiele matek marzy o tym, aby ich dzieci chodziły na zajęcia w basenie. I jest to godna pochwały aspiracja. Po zajęciach w basenie przynoszą bardzo duże korzyści dla dzieci. Przede wszystkim organizm dziecka jest hartowany. Pływanie relaksuje również mięśnie i łagodzi obciążenie kręgosłupa, dzięki pływaniu zwiększa się objętość płuc dziecka, organizm dostaje więcej tlenu, co ma korzystny wpływ na funkcjonowanie wszystkich narządów i poprawia koordynację ruchów. Dziecko, które odwiedza basen, poprawia sen i apetyt, a to ucieszy każdą mamę. Dzieci, które odwiedzają basen od najmłodszych lat znacznie wyprzedzają swoich rówieśników w rozwoju.

Kiedy zacząć?

Rozpoczęcie wizyty w basenie z dzieckiem może wynosić w przybliżeniu od 2 miesiąca życia. Oczywiście wszystkie zajęcia prowadzone są z mamami pod okiem trenera. Należy rozumieć, że w tym wieku dziecko nie będzie uczyło się pływać dokładnie tak, jak robią to dorośli. Dziecko po prostu pozostanie na wodzie, poruszając rączkami i nogami, nauczy się nurkować, wstrzymując oddech (swoją drogą, ostatnią umiejętność, którą wciąż pamięta).

Jak przygotować dziecko na basen?

Przed pierwszą wizytą w basenie konieczne jest dostosowanie dziecka do temperatury wody, która jest tam utrzymywana. Najczęściej jest to 32-34 ° C (temperatura powietrza 26 ° C). Konieczne jest stopniowe nauczanie dziecka. Pediatrzy i trenerzy zalecają codzienne kąpiele w wodzie o jeden stopień niżej, stopniowo doprowadzając temperaturę do tej, która będzie w klasie. Podczas tych procedur należy uważnie obserwować dziecko. Jeśli zauważysz, że twój pływak nie nadaje się do tak gwałtownej zmiany temperatury, wtedy opuść go wolniej.

Atrybuty puli

Z reguły dla niemowlęcia nie potrzebujesz żadnych specjalnych atrybutów w postaci czapki do pływania, naramienników, kamizelki i koła, więc lepiej nie zabrać ich ze sobą na basen. Jeśli dziecko uczy się tylko pływać, te rzeczy tylko go zmyli. Z nimi nie uczy się trzymać się wody. Dzieciak będzie potrzebował specjalnych pampersów do topienia lub topienia podszewki, a mama wszystko, co zwykle bierze w basenie: kapelusz, strój kąpielowy, kapcie i ręcznik.

Nie zapomnij o certyfikacie dla dziecka, aby odwiedzić pulę. Aby go uzyskać, musisz skontaktować się z pediatrą. Wyznacza wszystkie niezbędne testy i przeprowadza badanie. Na podstawie wyników tych procedur, oczywiście, do puli zostanie wydany certyfikat, o ile nie ma przeciwwskazań. Potrzebujesz certyfikatu i mamy. Zazwyczaj wymaga to zbadania ginekologa, terapeuty, dermatologa i wyniku fluorografii.

Jak nauczyć dziecko pływania w basenie?

Zdarza się, że dziecko boi się puli do horroru i płacze ciężko, trzymając się swojej matki. Aby poradzić sobie z tym stanem i temu zapobiec, musisz stopniowo przyzwyczajać dziecko do basenu. Na początek idź z nim do wody, trzymając ją na swojej twarzy. Pozwól mu się przyzwyczaić i zrozum, że nie ma nic strasznego. To dobrze, jeśli zacznie poruszać rączkami lub nogami, "próbując" wody. Jeśli pierwsze połączenie zakończyło się powodzeniem, możesz spróbować umieścić dziecko na wodzie. Tylko po to, aby zawsze czuł twoje dłonie! Nie będzie więc bał się wody i przestrzeni i wkrótce przyzwyczai się do procedur wodnych.

Nierzadko zdarza się, że dziecko zaczyna chorować po basenie. Zapalenie ucha występuje najczęściej. zasiłek dla dzieci Ale aby ich uniknąć, nie wolno nam zapomnieć po pływaniu, aby oczyścić uszy z wody. Jeśli są inne choroby, lepiej skonsultować się z trenerem i pediatrą. Może Twoje dziecko potrzebuje specjalnego trybu wizyty?

Jeśli dziecko połknie wodę w basenie, a następnie w domu, w celu zapobiegania należy podać enterosgel (przyjemniejszy substytut węgla aktywowanego). Ale nie panikuj, jeśli dziecko czuje się dobrze, wtedy nie stało się nic strasznego.

Jeśli wątpisz w potrzebę odwiedzania basenu przez twoje dziecko, wtedy dajemy ostatni argument. Kąpiel to najłatwiejszy sposób na wyhodowanie zaprawionego, silnego, aktywnego i wesołego dziecka.