basen w przedszkolu Procedury wodne odgrywają niewielką rolę w procesie kształtowania odporności dzieci. Pływanie wzmacnia układ sercowo-naczyniowy, łagodzi układ mięśniowo-szkieletowy, korzystnie wpływa na pracę ośrodkowego układu nerwowego, poprawia krążenie krwi. A jeśli weźmiemy pod uwagę, jak wiele radości i radości sprawiają dzieciom procedury związane z wodą, to powody, dla których większość rodziców wybiera przedszkola z basenem są całkiem jasne.

Jednak nie zapominaj, że kąpiel może mieć wiele negatywnych konsekwencji. Jeśli zasady i standardy bezpieczeństwa nie są przestrzegane, zajęcia na basenie w przedszkolu mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka, spowodować przeziębienia i urazy.

Podstawowe zasady i zasady odwiedzania basenu w przedszkolu

Dokument od lekarza rejonowego i pisemna zgoda rodziców jest pierwszą rzeczą, którą pielęgniarka przedszkola powinna wymagać przyjęcia na zajęcia w basenie. Z reguły, jeśli dzieci są zdrowe, lekarze nie mają nic przeciwko procedurom wodnym. Jeśli występują pewne problemy zdrowotne, pediatra może zabronić odwiedzania basenu.

Świadomie wybierając przedszkola z basenem rodzice powinni być przygotowani na to, że będą musieli opłacić zajęcia z instruktorem i zakupić niezbędne akcesoria kąpielowe, takie jak gumowe pantofle, suknia , ręczniki, mydło, luffa, czapka i gogle do kąpieli.

Na początku sesji omawiane są zasady postępowania. Dzieci powinny wyraźnie rozumieć, że w basenie nie można głośno krzyczeć, bawić się, wykonywać poleceń trenera, a także przed bryzą i po wizycie.

Ponadto pływanie wśród najmłodszych sportowców ma wiele cech:

  • inwentarz dla basenu przedszkola odbywają się rano, często zamiast chodzić;
  • Temperatura wody w basenie nie powinna być mniejsza niż 30 stopni;
  • dzieci są podzielone na podgrupy, których liczba nie przekracza 10-15 osób;
  • Najpierw dzieci wykonują ćwiczenia wodne, a następnie grają w ekscytujące gry, w tym celu specjalny ekwipunek znajduje się w basenie przedszkola;
  • pielęgniarka i instruktor wykonują polecenia, pomagają dzieciom wziąć prysznic i wysuszyć włosy.