Imprezy dla dzieci i urodziny są niezwykle ważne dla rozwoju psycho-emocjonalnego każdego dziecka. Zgadzam się, że trudno jest wyobrazić sobie jakąkolwiek imprezę bez zabawy i humoru. Aby święta naprawdę odniosły sukces, ważne jest zorganizowanie go w taki sposób, aby oprócz słodkiego stołu i oglądania kreskówek, dzieci pamiętają zabawne i niezwykłe dowcipy, których nie ma w zwykłym życiu. Oczywiście najłatwiejszą i najłatwiejszą opcją byłoby wynajęcie hosta na imprezę. Ale to kosztuje i ma duże znaczenie. Dlaczego więc nie zrobić trochę wysiłku i nie zrobić niezapomnianego urlopu dla dziecka?

Najbardziej odpowiednie i zabawne są grupowe zabawne gry na imprezy. Można je przeprowadzać w każdych warunkach - w domu, na ulicy lub w przedszkolu szkolnym. Jeśli planujesz scenariusz wakacyjny dla dzieci, ważne jest, aby wziąć pod uwagę szczególne cechy wiekowe uczestników wydarzenia, tak aby wybrane gry były lubiane i interesujące. Ponadto należy wziąć pod uwagę potrzebę naprzemiennej hałaśliwej i poruszającej zabawy ze spokojem i inteligencją. Po zabawnych zabawach na festiwalu dzieci mogą być zachęcane małymi prezentami, nie muszą być drogie. Każda mała zmiana w postaci ołówków, scrunchies, notebooków, słodyczy czy balonu zrobi.

Zabawne gry dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Dla małych dzieci lepiej przygotować gry mobilne. Użyj na przykład jednej z ulubionych zabawnych gier na urodziny - "Mumia" . Przygotuj kilka rolek mocnego papieru toaletowego. Spośród gości należy utworzyć 2 lub więcej zespołów. W każdym z nich wybierz przyszłą mumię. Resztę członków zespołu wydaje się na kartce papieru, za pomocą której trzeba zrobić mumię, czyli owinąć dziecko od stóp do głów. Zwycięzcą jest zespół, który sprawia, że ​​jest on szybszy i lepszy.

Dzieci tak lubią zabawne gry na świeżym powietrzu, najlepiej przeprowadzane w dużym pokoju i na podwórku. Popularna to gra "najbardziej zwinna" . Ustawiają krzesła w kręgu w ilościach mniejszych o jeden niż uczestników. Podczas gdy muzyka gra, chłopcy biegają wokół krzeseł. A kiedy muzyka zostaje przerwana, dzieci muszą szybko usiąść na krześle. Dziecko, które nie ma wystarczającej ilości stolca, wyszło. Następnie usuwa się kolejne krzesło, a dzieci nadal biegają i siadają, aż pozostanie tylko jeden zwycięzca.

Gra "Wesoła orkiestra". Daj chłopaki chochle, pokrywki z garnków, wiader i innych przyborów. Dla każdego z "narzędzi" pokaż i przećwicz swoje przyjęcie. Następnie zasugeruj, aby grać wszystkich muzyków jednocześnie zabawnie i głośno. Nie zapomnij nakręcić koncertu na wideo!

Zabawne gry dla dzieci w wieku szkolnym

Na imprezie, na której są starsi, gry mogą być nieco trudniejsze.

Gra "Rzeźba" . Przygotuj kartkę z zapisanymi na niej częściami ciała (ucho, łokieć, plecy, kolano, brzuch itp.). Gracze na zmianę je wyrzucają, a następnie dotykają przez 10 sekund z częścią ciała, którą dostali do obszaru ciała, który poprzedni uczestnik pociągnął. Każda taka "rzeźba" jest fotografowana dla pamięci.

Gra "Na dziadek wsi . " Prezentujący rozdaje uczestnikom kartkę papieru, długopis, a następnie zadaje pytania "Kto", "Co", "Gdzie byłeś?", "Co zrobiłeś?" I tym podobne. Po każdym pytaniu gracze zapisują odpowiedź, składają arkusz, aby napis nie był widoczny, i przelewał go do sąsiada. Na koniec wesoła lektura "arcydzieł" odbywa się głośno.

Podczas przygotowywania zabawnych gier dla nastolatków odpowiednia może być następująca zabawa:

śmieszne gry dla firmy

Gra "Słoma" . Dwie słomki do koktajli kładzie się na krześle i nakłada na 2 szklanki, jedną pustą, drugą na wodę. Dwóch gości otrzymuje zadanie za wykorzystanie słomy do nalania wody z jednego pojemnika do drugiego. Ten, który czyni to szybciej, wygrywa.

Gra "Igła Bystarya". Uczestnicy są podzieleni na 2 zespoły, z których każdy wybiera kapitana. Otrzymują widelec z przymocowanym do niego sznurkiem, to znaczy, że okazuje się igła z nitką iprovizirovanny. Zadaniem kapitanów jest "przyszyć" członków swoich drużyn tak szybko, jak to możliwe, przez pętle kurtek, bluzek, pasków, pasków na ubraniach.