Wraz z pojawieniem się dziecka w rodzinie rodzice z radością obserwują jego postępy, gdy dorasta, gdy zaczyna robić pierwsze kroki i wypowiadać pierwsze słowa. Widząc, jak oczy dziecka zapalają się na widok nowej zabawki, rodzice oczywiście psują swoje dziecko prezentami. A potem są dziadkowie z babciami, ciotkami i wujkami, którzy nigdy nie zapomną zadowolić małego członka rodziny z nowym pluszowym misiem, książką, maszyną do pisania lub lalką. A teraz nadchodzi moment, w którym nie można spokojnie przejść przez przedszkole - stare i nowe zabawki są rozproszone we wszystkich kątach mieszkania. Od wczesnego dzieciństwa dziecko powinno się uczyć na zamówienie, ale do tego musi być pewne miejsce, w którym można umieścić wszystkie zabawki. Idealnym rozwiązaniem tego problemu są dziecięce plastikowe lub drewniane kredensy do zabawek, a także wszelkiego rodzaju kosze i szuflady.

Plastikowa skrzynia z zabawkami

Doskonałym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie zakup komody z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Wśród szerokiej gamy produktów można wybierać opcje w jasnych kolorach - komoda taka będzie pasować do wnętrza każdego pokoju dziecięcego. W przypadku, gdy będzie on stał w zwykłym pokoju z tobą, możesz wybrać tradycyjne kolory w bardziej kojących kolorach. Większość szuflad dostępnych na rynku ma od trzech do czterech szuflad. Należy zauważyć, że rozmiar plastikowej komody może ukryć dużą liczbę zabawek. Z reguły w takich skrzyniach zawarte są małe koła, za pomocą których można je łatwo przemieszczać po pomieszczeniu. Należy jednak pamiętać, że w większości przypadków nie zaleca się ich instalowania, ponieważ na kołach skrzynia z zabawkami nie będzie wystarczająco bezpieczna dla Twojego dziecka.

Drewniany kredens do zabawek

Ta wersja skrzyni jest bardziej jak duże pudełko z otwieraną górną pokrywą. Projekt drewnianych komód jest różnorodny i wykonany w tematyce dziecięcej, a wysokość pozwala również na wykorzystanie go w grach dla dzieci jako ławki. Pozytywną cechą w przeciwieństwie do plastikowej komody jest to, że są one bardziej stabilne i niezawodne dla Twojego dziecka. Ponadto, dla bezpieczeństwa dziecka, pomiędzy pokrywką a przednim panelem szuflady znajduje się mała szczelina, która chroni dłonie dziecka, gdy pokrywa jest zamknięta.

Kosze na zabawki

Jest to najprostsze i najłatwiejsze do przenoszenia rozwiązanie z rozproszonymi zabawkami. Takie kosze są wykonane z kolorowych materiałów, które można łatwo umyć. Dużym plusem jest to, że nie zajmują dużo miejsca i będą wspaniałym dodatkiem do wnętrza każdego pokoju dziecięcego. A co do matek potrzebujących, nie będzie im trudno uszyć takie genialne urządzenie.

Kredens do przechowywania zabawek własnymi rękami

Nie przejmuj się, jeśli nie możesz kupić jednej lub innej opcji przechowywania zabawek. Jest całkiem możliwe zrobienie oryginalnego i ciekawego pudełka dla dziecka własnymi rękami z improwizowanych środków.

Na przykład, jeśli masz w domu zwykły kartonik całkowicie w domu - nie spiesz się, aby go wyrzucić. Możesz łatwo zamienić czyszczenie zabawek w zabawną grę dla Twojego dziecka. Używając zwykłego kleju PVA, przyklej pudełko wewnątrz i na zewnątrz za pomocą kolorowego materiału, załóż z niego uchwyty, a dziecko będzie zachwycone takim pudełkiem! Można również przykleić pudełko za pomocą kolorowej samoprzylepnej folii, a następnie dodać elementy tektury w postaci kół, okien, drzwi, reflektorów i nie zapomnieć o pasażerach w postaci postaci z kreskówek. Teraz autobus do przechowywania zabawek jest gotowy! Cóż, w końcu możesz poprosić swojego ukochanego ojca lub dziadka, aby zrobił pudełko z litego drewna, sklejki lub płyty wiórowej. Już jest, projekt komody zależy od twojej wyobraźni i umiejętności rąk twojego pana. Może być jak zwykłe czworokątne pudełko i wspaniałe pudło w kształcie konia na kółkach, co nie jest grzechem i siodłem! Zadaniem mojej matki będzie udekorowanie pudełka jaskrawymi kolorowymi rysunkami.

skrzynia z zabawkami 1kredens do zabawek 2komoda 3
kredens do zabawek 4skrzynia na zabawki 5kredens do zabawek 6
skrzynia z zabawkami 7kredens do zabawek 8kredens do zabawek 9