Wszyscy wiedzą, że muzułmanie i Żydzi są obrzezanymi chłopcami. Zastanawiam się, dlaczego jest to potrzebne i co współczesna medycyna myśli o tej operacji?

Dlaczego chłopcy są obrzezani?

Czy wiesz, dlaczego chłopcy są obrzezani, czy myślisz, że to religia? I tu i tam, powody mogą być inne.

  1. Często dzieci nie są obrzezane z powodów religijnych, ale jako hołd dla tradycji - wszyscy w rodzinie to robili, a rodzice dziecka nie widzą powodu, by łamać tradycję swoich przodków. A wcześniej obrzezanie zostało zrobione ze względów higienicznych - trudniej było dbać o czystość genitaliów, nie było wody. Również w starożytności obrzezanie nie było dokonywane u noworodków, ale u nastolatków i nosiło naturę inicjacji - wejście w dorosłość.
  2. Obrzezanie w niektórych religiach ma głęboki duchowy sens. Ciało jest skorupą duszy, a napletek człowieka jest przeszkodą w komunikacji z Bogiem. Oznacza to, że człowiek może zbliżyć się do miłości Bożej tylko po obrzezaniu.
  3. Obrzezanie noworodków jest powszechną rzeczą, ale dlaczego robi się to dorosłym mężczyznom? Oczywiście są przypadki przyjęcia innej religii w bardziej dojrzałym wieku. Ale może się zdarzyć, że obrzezanie odbywa się również z powodów medycznych. Jest taka choroba, jak stulejka - napletek obejmuje głowę zbyt mocno (lub rośnie razem z nią), co utrudnia oddawanie moczu, u dorosłych mężczyzn sprawia, że ​​współżycie seksualne jest bolesne lub niemożliwe. Jeśli choroba zostanie wykryta we wczesnym wieku, wtedy istnieje możliwość zrobienia bez operacji, po okresie dojrzewania, w większości przypadków konieczne jest obrzezanie.
  4. Poza tym mężczyźni robią obrzezanie, rozmawiając o swoich paniach. Niektóre kobiety uważają wygląd obrzezanego penisa za bardziej estetyczny, podczas gdy inne kobiety uważają, że fałd skóry, który nie jest usunięty, przyczynia się do gromadzenia się brudu i rozwoju różnych zakażeń narządów płciowych. Ale jeśli obrzezanie odbywa się w wieku dorosłym, istnieje ryzyko trudności z pożądaniem seksualnym - najbardziej wrażliwy obszar skóry jest odcięty, a głowa penisa nie jest tak podatna. Dlatego po obrzezaniu człowiek potrzebuje czasu, aby przyzwyczaić się do nowego stanu, a prezerwatywy również można porzucić, ponieważ mężczyzna nie może czerpać z nich przyjemności.

Jak obrzezani są chłopcy?

Dlaczego obrzezanie jest konieczne dla chłopców, dowiedzieliśmy się, ale jak to się robi i gdzie obrzezanie można zrobić dziecku, pozostaje do zobaczenia. Czy ta operacja jest tak bolesna, jak się wydaje wielu?

Obrzezanie odbywa się dla chłopców 7 dnia po urodzeniu (nie licząc samego dnia porodu), jeśli noworodek jest chory w tym dniu, a następnie obrzezanie wykonuje się tydzień po wyzdrowieniu. Ponadto obrzezanie nie jest wykonywane, jeśli dziecko urodziło się przedwcześnie i nie można go zabrać do domu, w którym to przypadku operacja jest również opóźniona. Obrzezanie nie jest wykonywane w ogóle, jeśli istnieją dziedziczne choroby krwi, na przykład hemofilia jest zaburzeniem krwawienia. Jeśli obrzezanie nie jest częścią religijnego rytuału, to staje się noworodkiem w pierwszym dniu ich życia.

Obrzezanie wykonywane jest przez położników, urologów, lekarzy rodzinnych, dlaczego potrzebujesz obrzezania chirurgów, można to zrobić, a rebe - żydowski ksiądz.

Wielu rodziców martwi się o ból, jakiego dziecko doświadcza podczas operacji. Ale teraz istnieje możliwość zastosowania znieczulenia miejscowego na czas operacji i użycia narzędzi, które zmniejszają ból po obrzezaniu.

Czy po obrzezaniu mogą wystąpić powikłania? Zwykle tak się nie dzieje, a całkowite wyleczenie następuje 2 tygodnie po operacji. Pierwsze 2-3 dni mogą powodować niewielkie krwawienie i obrzęk. Po 8-10 dniach poprawia się wygląd penisa, zwykle w tym samym czasie i usuwa się szwy.

Lekarze nie uważają obrzezania za konieczną procedurę, jeśli chłopiec (mężczyzna) jest zdrowy i nie ma żadnych patologii. Tak więc obrzezanie ze względów higienicznych nie jest racjonalne.