Gliniany naturalny materiał od tysięcy lat pochłania moc słońca, ziemi, wody, powietrza, dzięki czemu produkty z gliny mają specjalną energię. Sztuka garncarstwa przez cały czas była uważana za honorową i fascynującą sprawę, a wraz z nadejściem koła ceramicznego około 7000 lat temu rozpoczęła się nowa era. Producenci produktów kreatywności dla dzieci nie stracili z oczu najstarszego rzemiosła i stworzyli koło garncarskie dla dzieci, pozwalając przez jakiś czas zamienić każde pomieszczenie w pracownię garncarską.

Co to jest koło garncarskie?

Zabawka garncarska, sądząc po recenzjach tych, którzy testowali to urządzenie, równie skutecznie pokonała dorosłych i dzieci. Główną częścią zabawki - to samo koło, które działa na baterii lub sieci. Gdy pedał jest włączony lub wciśnięty, koło zaczyna się obracać i umożliwia tworzenie przedmiotów o zaokrąglonych kształtach, takich jak wazony, świeczniki, spodki i inne małe przedmioty dekoracyjne lub kukiełka. Jako zestaw garncarskim dla dzieci może być uzupełniony o inne niezbędne akcesoria do twórczej pracy i materiałów - tylko gliny, farb, pędzli, narzędzi, gwint cięcia gliny, biżuteria itp Clay w zestawach jest przyjazny dla środowiska, wolny od zanieczyszczeń i alergenów.

Zalety pracy z kołem garncarskim dla dzieci

Co ciekawe, praca z gliną jest dziś na fali popularności. Dla dorosłych organizowane są kursy mistrzowskie w ceramiki, dla dzieci w pracowniach twórczych otwartych kręgach modeliny. Psychologowie tłumaczą to faktem, że ludzie chcą zapomnieć o próżności, stres, aby zanurzyć się w atmosferze spokoju i blisko natury. Być może dzieci nie mają takiej potrzeby, ale oczywiście praca z gliną jest bardziej użyteczną alternatywą dla tych samych gier komputerowych. Dlatego rozważamy zalety domowego warsztatu ceramiki dla dzieci:

  1. Zabawka pozwala bawić się w towarzystwie dziecka rodziców, jest mało prawdopodobne, że papież chce prowadzić samochody na kanapie, i udział w tworzeniu puli dokładnie zainteresowani.
  2. Koło garncarskie dla dzieci wytwarza wytrwałość , dzięki niecodziennemu procesowi i spektakularnym efektom.
  3. Ceramika jest przydatna dla dzieci, ponieważ rozwija małe umiejętności ruchowe, palce dotykają nowego materiału i są masowane, co poprawia aktywność mózgu.
  4. Zabawa z gliną rozwija fantazję, ponieważ z tworzywa sztucznego można tworzyć bez ograniczeń.

Wady, które warto znać z góry

Zestaw garncarski dla dzieci może być rozczarowujący, jeśli nie zadamy wcześniej tego tematu. Rozważ aspekty, na które należy się przygotować:

  1. Trudno sobie wyobrazić, że bawienie się gliną będzie utrzymywać pokój w czystości, dlatego żeby się dobrze bawić, trzeba się przygotować. Konieczna jest całkowita zmiana dziecka, pomyśl o fartuchu, koło garncarskie połóż warstwę ceraty i powierzchnię roboczą - od tej gliny będzie łatwo zmyć.
  2. Należy rozumieć, że zabawka garncarza nie jest profesjonalnym sprzętem, a nawet duże wazony są mało prawdopodobne, nawet po długich treningach. Znaczenie ma gra, aktywność, kreatywność, a nie tworzenie standardu.
  3. Wreszcie, coraz dzieciom koło garncarskie, trzeba oszacować wiek i umiejętności dziecka. Trzyletnie dziecko może być zdenerwowane, że nic się nie dzieje i szybko rzuca zabawkę lub po prostu rzeźbi z gliny rzemiosło . Kolejną rzeczą jest 5-8 lat, kiedy koordynacja jest lepsza, a dziecko jest w stanie stworzyć niepowtarzalne arcydzieło.