Mistrz sztuk walki, aktor amerykański i Hongkong, syn słynnego ojca Bruce'a Lee pod wieloma względami był podobny do swojego tatusia. Lee, Jr. znany jest z roli w filmach Operation Laser (1990), Runaway Fire (1992) i Raven (1994). Ostatni film grał z młodym aktorem okrutny żart. W lutym tego roku miał 51 lat.

Brandon Lee jest synem Bruce'a Lee

Pierworodny z filmu Bruce Lee urodził się 1 lutego 1965 roku w Oakland w Stanach Zjednoczonych. W 1971 r. Bruce postanawia przetransportować swoją żonę Lindę Emery i jej syna do Hongkongu.

Już w wieku trzech lat jego ojciec nauczył ukochanego syna podstawy kung fu w systemie jig-chondo. Owocne treningi nie poszły na marne: w pięcioletnim dziecku Brandon bez trudu chodził po dłoniach iw skoku mógł dotknąć stopą brody ojca.

Nic dziwnego, że powiedzieli, że syn Bruce'a Lee jest bardzo podobny do niego. Podobnie jak jego ojciec, nie był w stanie przystosować się do szkolnych zamówień i wkrótce został wydalony. Powodem tego było buntownicze zachowanie Brendona i ciągłe walki, które zaczął. Po zapisaniu się do innej szkoły, wraz z nauczaniem, występuje na scenach małych teatrów.

Kiedy Lee, najmłodszy miał tylko 8 lat, zmarł jego ojciec. Jego matka zabrała go i jej siostrę do Los Angeles.

W college'u był traktowany z niedowierzaniem, próbował go hartować pod każdym względem, a wszystko ze względu na status zagorzałego ojca. Warto zauważyć, że Brandon ma młodszą siostrę Shannon (ur. W 1969 r.). Wraz z nią poszedł na studia, ale w towarzystwie strażników. Dokonano tego, aby uniknąć porwania znanych dzieci.

Początek kariery aktorskiej

Po ukończeniu college'u, Brandon wstąpił do wojskowej szkoły artystycznej prowadzonej przez studentów Bruce'a Lee. W tym samym czasie brał lekcje aktorstwa w Instytucie Strasberg w Nowym Jorku.

Od młodości Lee Jr. nie tylko zaczął się angażować gra na gitarze , ale także próbował sam komponować muzykę.

W 1985 roku pojechał do Hollywood, aby udowodnić sobie, że jest zdolny do czegoś i do świata - że Brandon Lee może stać się sławny, nawet bez pomocy imienia rodzica. Niestety, jego nadzieje się nie spełniły. Wszyscy reżyserzy postrzegali go jako jedynego syna wielkiego Bruce'a Lee i nic więcej, a więc zdjęcia z udziałem Brandona "The Criminal Killer" (1985) i "Kung Fu: KinoVersion" (1986) nie przyniosły mu zasłużonej sławy.

Po nieudanych próbach młody człowiek wyjeżdża do Chin. Tam otrzymał główną rolę w filmie "Substituted" (1986) i ponownie udaje się w poszukiwaniu szczęścia w Hollywood. Tutaj oferuje niewielkie role w niskobudżetowych seriali i filmach. Młody aktor rozpoczyna czarną passę w swoim życiu: w 1989 roku nie strzelał, a oprócz tego był rabunek jego domu.

Brandon coraz bardziej zaczyna się popadać depresja . Kto wie, co by się skończyło, gdyby nie zaproponowano mu roli w Operation Laser (1990). Dzięki temu filmowi cały świat zaczął mówić o Brendon Lee jako utalentowanym aktorze, a nie o synu słynnego filozofa, reżysera i reformatora w dziedzinie sztuk walki.

Następnie wystąpił w filmie "Demontaż w małym Tokio" (1991) i "Ogień w ogniu" (1992).

W 1993 roku wziął udział w filmie "The Crow".

Jak zmarł syn Bruce'a Lee?

Mówiąc o tym, jak zmarł syn Bruce'a Lee, należy zauważyć, że śmierć Brandona i jego ojca, według większości, była dziełem tej samej chińskiej mafii.

Jak wspomniano wcześniej, w 1993 roku, 1 lutego, młody człowiek zaczął filmować w filmie "Kruk" w dniu swoich urodzin. W marcu rozpoczęły się zdjęcia do ostatnich scen, z których jedna stała się dla młodego aktora śmiertelna.

Czytaj także
  • 11 aktorów, których życie zmieniło się na zawsze po roli w filmie
  • Pamela Anderson skomentowała walkę swojego byłego męża Tommy'ego Lee i syna Brandona
  • Były mąż Pamela Anderson walczył z własnym 21-letnim synem Brandonem

Przyczyną śmierci jego syna Bruce'a Lee była rana w żołądku. W rewolwerze, z którego podobno strzelali do głównego bohatera, nie zauważyli zaciętego kikuta, w wyniku czego wystrzeliła pusty nabój, przebijając brzuch i utknęła w kręgosłupie Brandona Lee.

Брюс Ли с сыном Брюс Ли тренирует Брендона Брендон и Брюс Ли
отец и мать Брендона ЛиБрендон Ли на мотоциклеБрендон Ли с кошкой
молодой Брендон ЛиБрендон Ли на съемках фильма ВоронБрендон Ли в фильме Ворон