Zatrucie jest poważną konsekwencją spożycia bakterii patogennych (salmonelloza, staphylococcus, streptococcus, enterococcus, itp.) I ich toksyn. Zatrucie jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci z powodu zatrucia, które może powodować poważne powikłania, w tym rozwój przewlekłych chorób przewodu pokarmowego (zapalenie trzustki, zapalenie jelita grubego, zapalenie żołądka, dysfunkcja trzustki). W przypadku zatrucia pacjent powinien natychmiast udzielić pierwszej pomocy, a następnie wezwać lekarza, który zdiagnozuje i zaleci leczenie. Ponadto, w przypadku zatrucia i po nim, konieczne jest przestrzeganie ścisłej diety, ponieważ u dzieci przywrócenie prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego trwa nieco dłużej niż u dorosłych.

Jak karmić dziecko zatruciem, w pewnym stopniu zależy od przyczyny choroby. Jeśli zatrucie pokarmowe, to dieta jest szczególnie ważna.

Tak więc jedzenie dziecka po zatruciu z powodu złej jakości lub nieświeżego jedzenia powinno być właśnie takie.

  1. W dniu zatrucia, gdy następuje aktywne oczyszczanie organizmu z toksyn, powinna istnieć minimalna ilość pokarmu. Z reguły większość dzieci w tym czasie nie chce jeść. Zamiast tego daj dziecku tyle napoju, ile to możliwe (woda, luźna herbata, kompot, rosół z rumianku).
  2. Jeśli dziecko wciąż prosi o jedzenie, to daj mu trochę jedzenia, ale często, we frakcjach.
  3. Następnego dnia, jeśli niemowlę nie przeszkadzają nudnościom i wymiotom, przygotuj mu puree ziemniaczane na wodzie. Kiedy biegunka z konieczności robi mu owsiankę ryżową (tylko nie krucha, ale wręcz przeciwnie, mocno gotowana). Zamiast słodyczy, ofiaruj herbatę z białej bułki.
  4. Po dniu menu można rozszerzyć, dając dziecku biojogurt na śniadanie (pomaga przywrócić mikroflorę jelitową), na lunch - lekką zupę warzywną, a na obiad gotowane chude mięso.
  5. co karmić dziecko po zatruciu
  6. Idealne odżywianie dla zatrucia u małych dzieci może stanowić żywność konserwowana dla dzieci (przeciery roślinne i mięsne produkcji przemysłowej). Są bardzo łatwo wchłaniane przez ciało dziecka, co jest ważne dla tej choroby.
  7. Nie karm dzieciom makaronem, bułeczkami, lodami, czekoladą, chipsami - może to tylko pogorszyć sytuację.
  8. Aby powrócić do zwykłej diety, dziecko powinno stopniowo przechodzić przez okres dwóch tygodni.

Przestrzegaj powyższych wskazówek, jak karmić dziecko po zatruciu, a on bardzo szybko odzyska zdrowie!