Od urodzenia natura daje nam pewną ilość melaniny - pigmentów zawartych we włosach. Ilościowy stosunek eumelaniny i feomalaniny jest czynnikiem decydującym o tym, jaki będzie kolor włosów u danej osoby. Przewaga pierwszego prowadzi do tego, że odcienie koloru włosów będą ciemne. Jeśli jest więcej feromelaniny, włosy będą lekkie.

Ogólnie przyjmuje się, że kolor włosów wynosi sześć, a ich właścicieli nazywa się odpowiednio brunetkami, brunetkami, rudymi, blond i szarymi. Ale nie wszystko jest takie proste. Każdy z tych kolorów charakteryzuje się dużą różnorodnością odcieni, co czyni nas tak różnymi i niepowtarzalnymi. Ale bez względu na to, jakiego koloru włoska natura obdarowała kobietę, przynajmniej raz, ale pomyśli o jej zmianie. A przemysł kosmetyczny, który co roku produkuje produkty do farbowania włosów, tylko popycha je do wzmocnienia, podkreślenia lub całkowitej zmiany naturalnych odcieni kolorów włosów.

Ciemne odcienie

Odcienie ciemnych włosów są tak różnorodne, że nie mogą wymienić wszystkiego. Ale mają jedną wspólną cechę - głębię koloru, nasycenie, jasność, blask. Mogą być brązowawe, czerwonawe i niebiesko-czarne. Najpopularniejszymi ciemnymi odcieniami włosów są kasztan, śliwka, wiśnia, grafit, fiołek i bakłażan. Jeśli masz jasna skóra , powinieneś wybrać kolor ciemnobrązowego widma. Dla skóry o średnim odcieniu i bogatych czarnych odcieniach, ale należy unikać czerwonego odcienia w nich. Dziewczyny o ciemnej skórze nadają się do prawie wszystkich kolorów i odcieni czerni, brązu, ale niebieskawy odcień może nadać skórze zielonkawy odcień.

odcienie włosów 1odcienie włosów 2odcienie włosów 3

Kolor "brązowy", który może być zarówno ciemny, jak i jasny, obejmuje wszystkie odcienie od ciemnej blondynki do głębokiego kasztana. Jest to prawdopodobnie jedyny naturalny kolor, który jest tak bogaty w odcienie, że nawet najnowocześniejsze kompozycje do profesjonalnego farbowania włosów nie mogą ich odtworzyć. Złote, czekoladowe, karmelowe, mroźne, popielate - te modne odcienie włosów pozwól dziewczynom o niebieskich lub jasnobrązowych oczach wyglądać oszałamiająco!

odcienie włosów 4odcienie włosów 5odcienie włosów 6
Czerwony kolor

Tylko 3% kobiet na całym świecie może pochwalić się naturalnymi włosami w kolorze czerwonym. Nic dziwnego, że są uważane za ekstrawaganckie i niezwykłe. Ale właściciel włosów w innym kolorze może spróbować tego obrazu. Zaletą nowoczesnych profesjonalnych farb jest cuda! Piękne odcienie ciemnoczerwonych włosów - miedzianych, wiśniowych, bordowych, miedziano-brązowych, dla jasnych - jasna miedź, złoty, imbir, truskawka. Dziewczęta, które wybierają dowolny odcień czerwieni, powinny pamiętać, że wszystkie plamy pigmentowe i piegi będą wyglądać bardziej zauważalnie.

odcienie włosów 7odcienie włosów 8odcienie włosów 9
Jasne odcienie

Blondynki są uważane za dziewczyny o jasnobrązowych włosach, blondach i szarościach. Jasne włosy są dość powszechne, ale nie zawsze ich naturalny odcień pasuje do właścicieli. Fakt, że włosy blond nie zawsze mają piękny kolor. Może być szaro-żółty. Styliści uważają, że kolorowanie blond włosów nie jest łatwym zadaniem, ponieważ najmniejszy błąd może prowadzić do zielonkawego, fioletowego lub niebieskawego zabarwienia włosów, co jest prawie niemożliwe do wyeliminowania bez szkody dla zdrowia włosów. Najpopularniejszymi odcieniami jasnych włosów są pszenica, złoty, karmel, popiół i morela. Odcienie włosów dla blondynki są nieco szersze - miodowe, popielate, złote, srebrne, waniliowe, lniane, perłowe.

odcienie włosów 10odcienie włosów 11odcienie włosów 12
Wybór odpowiedniego odcienia

Istnieją dwie podstawowe zasady dotyczące wyboru odcienia włosów. Po pierwsze, musisz ocenić własną skalę kolorów, która obejmuje kolor skóry, oczu, czyli kolor. Drugą zasadą jest uwzględnienie celu koloryzacji włosów. Jeśli chcesz wyglądać naturalnie, powinieneś wybrać naturalne kolory i odcienie. Młode dziewczyny mogą eksperymentować z jaskrawymi nienaturalnymi kolorami, a starsze kobiety powinny wybierać miękkie, ciepłe odcienie światła.

odcienie włosów 13odcienie włosów 14odcienie włosów 15
odcienie włosów 16odcienie włosów 17odcienie włosów 18
odcienie włosów 19odcienie włosów 20odcienie włosów 21