Sensacje w pierwszych dniach ciąży Wiadomo, że jednym z głównych objawów ciąży jest opóźnienie następnej miesiączki. Jednak dokładne określenie obecności zarodka w macicy jest możliwe tylko za pomocą ultradźwięków. Kobiety, które marzą o zostaniu matkami, próbują znaleźć w sobie wszelkie oznaki poczęcia, które miało miejsce.

Pierwsze wrażenia podczas ciąży

To prawda wiek ciążowy numerowane od dnia poczęcia. Jednak ginekolodzy postanowili rozpocząć liczenie od pierwszego dnia ostatniej miesiączki przyszłej matki. Termin ten nazywany jest terminem położniczym.

Zapłodnione jajo nie przyczepia się natychmiast do ściany macicy. Ona przenosi się na miejsce implantacja około 7 dni. Niemożliwe jest ustalenie obecności ciąży w pierwszym dniu po zapłodnieniu, nie będzie żadnych szczególnych odczuć. Ale nawet we wczesnych stadiach kobieta może odczuwać pewne oznaki wskazujące, że zostanie matką.

Nie ma wyraźnych wrażeń w pierwszym tygodniu ciąży, ale niektórzy krwawią na kilka dni przed spodziewaną miesiączką. To krwawienie z implantu, które jest zjawiskiem fizjologicznym i występuje podczas przywiązania komórki jajowej. Takie wydzieliny można postrzegać jako przedwcześnie rozpoczynające się co miesiąc lub hormonalne uszkodzenie ciała.

Mogą również wystąpić następujące objawy:

  • ogólne osłabienie, może wystąpić niewielki dyskomfort;
  • niektórzy zauważają apatię, zmęczenie, ciągłe pragnienie snu;
  • wielu zauważa obrzęk gruczołów mlecznych;
  • czasami niższy ból brzucha lub ciężar w miednicy;
  • nudności, wymioty możliwe od najwcześniejszych terminów.

Wszystko to tłumaczy się zmianą równowagi hormonalnej przyszłej matki. Należy zauważyć, że wszystkie odczucia w pierwszych dniach ciąży, z wyjątkiem krwawienia z implantacji, są podobne do objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego.