Psychologia przywiązuje wielką wagę do pewności siebie, niezbędnej do odniesienia sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Problem zwiększania pewności siebie został rozwiązany przez wielu psychologów, którzy opracowali szeroką gamę taktyk do rozwijania tej jakości.

Techniki zwiększania siły zaufania do siebie

Zajmij się lękiem i skonsoliduj pewność siebie pomaga technikom "najlepsze chwile życia". W trudnej sytuacji, gdy poczucie własnej wartości grozi zawaleniem, trzeba pamiętać osobisty moment zwycięstwa, triumfu. Jeśli ktoś wystarczająco dokładnie pamięta uczucie uniesienia i dumy, da siłę i zwiększy pewność siebie w obecnej sytuacji.

Będzie to trudniejsze dla osoby, w której życiu były chwile triumfu. W tym przypadku pomoże mi technika "Jestem bohaterem" . Mocą swojej wyobraźni musisz stworzyć pewnego siebie, silnego człowieka - bohatera. A przy najmniejszej niepewności trzeba się przyzwyczaić do wizerunku bohatera, aby stać się nim.

Pamięć mięśniowa pomoże uzyskać większą pewność siebie. Pewna siebie osoba zawsze trzyma się prosto, z głową wysoko, ramiona odwrócone. Przed lustrem trzeba trenować tę pozycję ciała, powtarzając sobie: "Jestem pewien", "Poradzę sobie", "Mogę zrobić wszystko". Jeśli to konieczne, aby przywrócić poczucie własnej wartości, musisz zająć pozycję osoby pewnej osoby. I pamięć mięśniowa stymuluje i potrzebuje myśli .

Top Secrets of Absolute Self Confidence

Jedną z głównych tajemnic pewności siebie jest potrzeba ciągłego pamiętania, że ​​wszystkie wady są kontynuacją zalet. Upór bierze się z determinacji, emocji - z pasji i spontaniczności natury, z nadmiernej delikatności - z taktu i dobroci.

Najbardziej niebezpiecznym "zabójcą" pewności siebie jest nawyk porównywania się z innymi. Jest to niezwykle niewdzięczne zajęcie, musisz porównywać się tylko ze sobą, tygodniem, miesiącem lub rokiem wcześniej.