Przez długi czas w prawie każdym mieście można znaleźć używane sklepy z odzieżą z Ameryki. Ale do dziś istnieje wiele pytań i uprzedzeń dotyczących zakupu ubrań z wcześniejszego użytku. Zrozummy to!

Odzież używana z Europy

We wszystkich rozwiniętych krajach istnieje praktyka gromadzenia, sortowania i sprzedaży używanej odzieży. Warto zauważyć, że w niektórych krajach, gdy daje ubrania, obywatele otrzymują pewne korzyści i odpusty podatkowe. Odzież używana natychmiast po pobraniu podzielona jest na kilka kategorii:

  • kategoria luksusu (ubrania są prawie całkowicie nowe bez śladów zużycia);
  • pierwsza kategoria (odzież o minimalnym zużyciu);
  • druga kategoria (rzeczy są dobrze zużyte, często nie nadają się do użytku);
  • trzecia kategoria (szmaty do recyklingu).

Kupowanie odzieży używanej ma wiele zalet i wad, które powinieneś znać przed podjęciem decyzji. Oczywistymi wadami są specyficzny zapach ubrań. To naprawdę przeraża, ale sugeruje, że ubrania były traktowane w specjalny sposób i nie stanowią żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego. Jeśli po raz pierwszy pojawiłeś się w sklepie tego typu, prawie na pewno nie znajdziesz wartościowego przedmiotu i odejdziesz bez zakupu. Faktem jest, że "eksperci" takich zakupów dobrze znają system importu i sprzedaży odzieży. W pierwszych dniach tygodnia warto robić zakupy od rana, aż do momentu zakupu wszystkich rzeczy wysokiej jakości, ponieważ do końca tygodnia będą zupełnie bezużyteczne.

Odzież z drugiej ręki ma inną jakość, którą można przypisać zarówno wadom, jak i zaletom. Odzież tam, z reguły, tylko w jednym rozmiarze i kopii. Jeśli znalazłeś coś wspaniałego, ale rozmiar ci nie pasował, nie możesz znaleźć drugiego. Najbardziej oczywistym "drugim" jest stosunek ceny do jakości. Płacisz trochę za ubrania naprawdę dobrej jakości. Na przykład spódnicę znanego producenta można kupić za pensa i pod wieloma względami będzie ona lepszej jakości niż chińska sztuczka z rynku.

Internetowy sklep odzieżowy z drugiej ręki

Jeśli w twoim mieście nie ma stałego sklepu z używaną odzieżą marki lub mieszkasz na odludziu, możesz łatwo uzyskać dobrej jakości rzeczy w niskiej cenie bez wychodzenia z domu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ zdjęcie produktu na stronie internetowej zawsze jest w pełni zgodne z rzeczywistym wyglądem, a rzeczy w używanym sklepie z odzieżą z drugiej ręki są zawsze w doskonałym stanie.

Poza rzeczami bardzo często można spotkać obuwie z drugiej ręki. Jest to szczególnie korzystne przy zakupie obuwia dziecięcego. Zgadzam się, że kupowanie naprawdę wysokiej jakości obuwia z naturalnych materiałów z anatomicznie poprawną wkładką w zwykłym sklepie będzie kosztować dużo pieniędzy. Nie wspominając już o tym, że dzieci szybko rosną i noszą takie buty przez kilka miesięcy, a potem po prostu je wyrzucają lub płacą prowizje ponownie są naprawdę korzystne.

Ubrania ciążowe są również popularne. Koszt dobrej i wysokiej jakości ubrań dla kobiet w ciąży jest dość wysoki i muszą być noszone przez bardzo krótki czas.

Odzież luksusowa z drugiej ręki

Dla wielu odzież z drugiej ręki wydaje się być czymś w rodzaju pomocy humanitarnej i przechowywania ubogich. odzież używana Pod pewnymi względami tak jest, wiele rodzin wielodzietnych lub emerytów doskonale oszczędza pieniądze na zakup rzeczy. Ale niewiele osób wie, że ludzie o wysokich dochodach, a nawet celebrytów, nie gardzą używanymi markami.

Wynika to z faktu, że nawet najdroższy butik może czasami "cieszyć się" fałszywymi globalnymi markami. A kiedy kupujesz używaną odzież damską, kupujesz naprawdę markowy przedmiot. Oczywiste jest, że nie wszyscy chcą reklamować takie zakupy, ponieważ istnieją prywatne sklepy, w których odzież z drugiej ręki można kupić bezpośrednio od sprzedawcy. Ale tylko wąskie grono klientów wie o takich "gorących" miejscach.