Po długim spokoju aksamit ponownie poszedł na modowe podium. Sukienki z miękkiego materiału przelewa się już od Badgley Mischka, Ruffian, Malentino, Alberta Ferretti i innych marek. Kreatywni projektanci dekorowali aksamitne sukienki z luksusowymi złotymi haftami, wstawkami z przeświecających tkanin i złożonych draperii. Jednak większość modeli jest dość prosta i prosta, ponieważ tkanina o złożonej fakturze jest sama w sobie główną ozdobą.

Skład

Wśród prezentowanych sukienek można wyróżnić następujące oryginalne modele:

  1. Suknie wieczorowe z aksamitu. Są to luksusowe stroje, godne okładki modnego błyszczącego czasopisma. Bardzo stylowa, aksamitna sukienka na podłodze z nadrukowanym wzorem i podkreśloną talią. Stylem może być wszystko, począwszy od bandy, kończąc na całkowicie zamkniętym modelu z pojedynczym odważnym dekoltem na stopie lub z tyłu, a nawet bez niego. Długa aksamitna sukienka miała czas na przymierzenie Angelina Jolie i Kate Middleton .
  2. Sukienka z teksturowanymi wstawkami. Ponieważ aksamit jest bardzo gęstym i ciężkim materiałem, w połączeniu z cieńszymi tkaninami zapewnia równowagę. Może być satyna, jedwab i cienka półprzezroczysta materia. Niezwykle wyglądają aksamitne sukienki z koronką, prezentowane w kolekcjach Draw In Light, Topshop, Monique Lhuillier Mango i Gucci.
  3. Modele monochromatyczne. Ta tkanina ma głęboki, bogaty kolor, więc monofoniczne sukienki wyglądają na najbardziej dochodowe. Być może dlatego najpopularniejszą była czarna i niebieska aksamitna sukienka. Te odcienie wyglądają arystokratycznie i bogato, więc nie wymagają dodatków.

Należy pamiętać, że aksamitne stroje mają dość gęstą teksturę, dlatego zaleca się ich stosowanie w sezonie jesienno-zimowym. Ubierz lepiej jest łączyć ze skromnymi dekoracjami, które nie odciągną od ogólnego wizerunku.

Aksamitna sukienka 1Aksamitna sukienka 2Aksamitna sukienka 3
Aksamitna sukienka 4Aksamitna sukienka 5Aksamitna sukienka 6
Aksamitna sukienka 7Aksamitna sukienka 8Aksamitna sukienka 9