Marka Rodarte od dawna jest znana na całym świecie. Odzież i dodatki Rodarte wzbudza prawdziwe zainteresowanie programami i nie tylko. Pogoń za awangardą stawia tę markę w szczególnym miejscu w świecie mody. Marka ma swoją nazwę od nazwiska panieńskiego matki projektantów. Kolekcje marek są stale prezentowane na różnych wystawach w różnych krajach świata.

Laura i Kate

Rodarte został stworzony przez amerykańskie siostry Laurę i Kate Malliwi. W szkole dziewczęta lubiły szyć ubrania dla swoich ulubionych lalek. Następnie, po ukończeniu University of California i powrocie do domu, dziewczęta niezależnie zaczęły uczyć się podstaw cięcia i projektowania. Po stworzeniu 10 modeli siostry udały się na podbój Nowego Jorku. W 2005 roku pierwsza kolekcja nowicjuszy została zaprezentowana podczas pokazu wiosenno mody.

W 2007 roku projektanci otrzymają zamówienie na linię ubrań dla słynnej marki Gap. 2009 to kolekcja dla Target. Dalej jest seria kolekcji dla różnych znanych marek. A w 2012 r. Projektanci tworzą własną kolekcję butów Rodarte.

Stałym fanem ubrań Rodarte jest Natalie Portman, która kiedyś zalecała młodym projektantom stworzenie kolekcji kostiumów do filmu "Czarny łabędź". Keira Knightley, Jennifer Lopez i inne gwiazdy Hollywood noszą ubrania i buty Rodarte.

Pokaż wiosna-lato 2013

Kolekcja Rodarte wiosna-lato 2013 nasycona jest duchem średniowiecza. Lekkie sukienki z przewiewnych tkanin w połączeniu ze sztywnymi szerokimi pasami-gorsety przypominają zbroje rycerskie. Perłowa szara gama kolorów potęguje to wrażenie. Wydaje się, jak poprzednio, że projektanci czerpią inspirację z filmu.

Również w kolekcji Rodarte 2013 reprezentowane są tkane skórzane sukienki, kurtki i skórzane spodnie, frędzle i hafty powracają do lat 80-tych. Masywne, grube obcasy i tkane paski wyróżniają się butami podczas pokazu Rodarte w tym sezonie.

Rodarte 1Rodarte 2Rodarte 3
Rodarte 4Rodarte 5Rodarte 6
Rodarte 7Rodarte 8Rodarte 9