Jak pięknie zrobić manicure? To pytanie jest regularnie zadawane przez ponad tysiąc kobiet na całym świecie. Oczywiście zawsze możesz skorzystać z usług profesjonalistów, ale prawdziwy fashionista jest po prostu zobowiązany do samodzielnego utrzymania piękna swoich paznokci.

W tym artykule powiemy Ci, jak zrobić piękny manicure w domu.

Jak zrobić piękny manicure?

Modne ombre manicure łatwe do zrobienia samemu. Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

  • dwa pasujące odcienie lakieru do paznokci;
  • mała gąbka (można użyć gąbki kuchennej pociętej na kawałki);
  • wykałaczki;
  • zmywacz do paznokci;
  • cienka płaska szczoteczka do paznokci (lub waciki);
  • Gładka (plastikowa, drewniana lub metalowa) powierzchnia odporna na lakier do manicure i zmywaczy do paznokci (opcjonalnie);
  • lakier bezbarwny lub lakier nawierzchniowy (opcjonalnie, ale pożądany).

Przede wszystkim musisz przygotować swoje paznokcie. Aby to zrobić, przyciąć je do pożądanej długości i kształtu za pomocą pilnika do paznokci. Usuń naskórek (możesz przyciąć lub przesunąć w kierunku dna paznokcia) i odtłuść paznokcie zmywaczem do paznokci.

Na czystej płaskiej powierzchni wlej kilka kropli lakieru do paznokci (każdy kolor), aby były blisko. Za pomocą wykałaczki "rozmazujemy" granicę pomiędzy dwoma odcieniami lakieru (łączymy je ze sobą). Następnie bierzemy gąbkę i kilka razy nakładamy ją na "kałużę" lakieru, za każdym razem lekko przesuwając ją na przemian tam iz powrotem. W rezultacie dostajemy na gąbkę dwukolorową plamę lakieru z niewyraźnym obramowaniem odcieni. Niektóre dziewczyny robią jeszcze łatwiej - po prostu połóż lakier na myjce. Zauważ, że im mniejsza średnica "bąbelków" myjki, tym bardziej równomierne będzie przejście pomiędzy odcieniami. Nakładając gąbkę na płytkę paznokcia uzyskujemy pożądany efekt ombre. W takim przypadku nie należy obawiać się plamy na skórze wokół paznokcia, ponieważ po osiągnięciu pożądanego wzoru na paznokciu, możemy zetrzeć nadmiar lakieru za pomocą pędzla lub wacika, uprzednio zwilżając go zmywaczem do paznokci.

Po całkowitym wyschnięciu lakieru można go pomalować lakierem w kontrastowym kolorze lub po prostu przykryć paznokcie warstwą wierzchu (lub przezroczystego lakieru).

jak zrobić piękny manicure 1jak zrobić piękny manicure 2jak zrobić piękny manicure 3
jak zrobić piękny manicure 4jak zrobić piękny manicure 5jak zrobić piękny manicure 6

Teraz wiesz, jak zrobić piękny manicure z efektem ombre w domu. Jak widać, szybkie wykonanie pięknego manicure jest naprawdę możliwe. Wszystko czego potrzebujesz to pragnienie, fantazja i odrobina cierpliwości.

Jak zrobić piękny prosty manicure?

Istnieje wiele opcji na piękny i prosty manicure. W przypadku większości z nich potrzebne są dwa lub więcej odcieni lakieru, które dobrze się ze sobą łączą. Bardzo ważne jest, aby nauczyć się poprawnie łączyć różne kolory i odcienie - w tym pomoże intuicja i koło kolorów (schemat, w którym spektrum kolorów jest przedstawione w formie skali ciągłej).

Cienie, które znajdują się po przeciwnych stronach koła lub w sąsiedztwie, najlepiej połączyć.

Ważne jest również, aby móc wybrać odcienie lakieru na kolor skóry rąk.

Koniecznie przestrzegaj dokładności i staranności pracy - smarowany wzór, lakier rozłożony na skórze i inne irytujące małe rzeczy mogą bardzo zepsuć wrażenie manicure, zmieniając go z oryginalnego na wulgarny i tani.

Poniższe trendy są najbardziej istotne w letnim manicure: motyw żeglarski florystyka, drapieżne i zwierzęce wzory, futuryzm (odcienie metaliczne), a także abstrakcyjne i geometryczne motywy.

W galerii zobaczysz, jak można zrobić piękny manicure, posiadając minimalne umiejętności artystyczne, pracowitość i chęć bycia oryginalnym.

jak zrobić piękny manicure 7jak zrobić piękny manicure 8jak zrobić piękny manicure 9
jak zrobić piękny manicure 10jak zrobić piękny manicure 11jak zrobić piękny manicure 12
jak zrobić piękny manicure 13jak zrobić piękny manicure 14jak zrobić piękny manicure 15