Zbuntowany duch XXI wieku podbił nie tylko serca młodzieży, ale także przemysł mody. Elementy "Rocker" ułożyły się w kolekcjach znanych projektantów mody oraz w garderobie prostych miejskich kobiet. Wygląda stylowo i odważnie, a poziom "odwagi" można kontrolować - może to być po prostu czarna skórzana kurtka z nitami, a także można zgrać dżinsy i makijaż rocka. O tym ostatnim będziemy mówić bardziej szczegółowo dzisiaj.

Cechy i rodzaje makijażu skalnego

Ten rodzaj makijażu jest dziś popularny nie tylko wśród dziewcząt, które ubierają się w stylu rocka. Oczywiście każda fashionistka, wykonująca makijaż na koncert rockowy, wie, jak powinna wyglądać. To nie jest miejsce wysublimowanej naturalności, więcej - brutalności, zaniedbania i rock'u.

Makijaż Rock jest najjaśniejszym rodzajem makijażu i nie każdy jest na to stać. Może mieć różne orientacje i różne stopnie "śmiertelności". Niektóre rodzaje makijażu można nosić w ciągu dnia, a nie tylko na koncertach i przyjęciach. Są to raczej lekkie wersje makijażu skalnego, w których ciemniejsze cienie i elementy perłowe z masy perłowej są bardziej powściągliwe. Te ostatnie są odpowiednie dla tego typu makijażu w dobrym stylu glam rock . Ten styl to nie tylko muzyka, ale jej wygląd to oryginalne połączenie blasku, kobiecości, jasnych kolorów i brutalności skóry, łańcuchów i poszarpanych jeansów.

Makijaż w stylu glam rocka - to jasne oczy i nie mniej jasne cienie, które są stosowane do górnej ruchomej i dolnej powieki i zacienione. Tutaj możesz użyć dowolnego jasnego koloru - czerwonego, różowego, fioletowego, niebieskiego, niebieskiego. Również w glam rockowym makijażu zastosowano błyszczące elementy - brokat, cienie z masy perłowej, błyszczące naklejki w postaci gwiazdek lub innych kształtów.

Punk rock to inny rodzaj makijażu rockowego, który podkreśla brutalność. Tutaj możesz zobaczyć znane nam już oczy smoky, ale punkowy makijaż nie wyklucza wyraźnych kanciastych konturów eyelinera i brwi.

Jak zrobić makijaż skalny?

Wspólną cechą każdego rodzaju makijażu rockowego jest jasność i błyskotliwość połączona z niedbałością. Jak zrobić makijaż rockowy, jeśli chcesz wcielić się w obraz buntownika? Nic skomplikowanego. Jak zwykle wyrównaj koloryt skóry i dostosuj niedoskonałości korektora. Następnie rysujemy czarnym ołówkiem blisko linii rzęs. Kontur powinien być dość gruby. Jeśli chcesz, możesz narysować strzałki. Następnie nakładamy ciemne cienie na górne ruchome i dolne powieki i cieniujemy je. W tym samym czasie linie mogą zachować jasność, ale należy unikać cienkich strzałek i konturów. Ilość i intensywność cieni określi stopień "brutalności" twojego makijażu. Jeśli wybierzesz styl glam rocka, to możesz również zastosować górną powiekę i pod brwiami oraz pokolorować cienie cieni, które lubisz i pasujesz. Dla wszystkich wersji makijażu skalnego odpowiednie są perłowe przezroczyste odcienie - mogą zakryć górną powiekę bliżej brwi, aby oczy były jeszcze jaśniejsze.

Usta mogą być takie, jakie uważasz za stosowne - od jaskrawoczerwonej, bordowej lub ekstremalnej barwy (czarny, niebieski, zielony) do bladych odcieni beżu i różu.

makijaż rockowy 1makijaż rock 2rockowy makijaż 3
rockowy makijaż 4rockowy makijaż 5makijaż rock 6
makijaż rock 7makijaż rock 8makijaż rockowy 9