Osiemdziesięcio dziesięcioletni aktor Robert De Niro jest nadal poszukiwany i kochany. W latach osiemdziesiątych stał się pierwszym aktorem w historii światowego kina, który otrzymał najwyższą nagrodę, Oscar, za rolę, jaką odegrał w filmie, mówiąc w obcym języku. Dziś Robert De Niro jest nie tylko aktorem. Tworzy udane projekty, tworzy filmy.

Młode lata

W Stanach Zjednoczonych dziadek aktora i babcia wyemigrowali z Włoch. Pracownik służby emigracyjnej popełnił błąd, zmieniając nazwisko z "Di Niro" na "De Niro". Rodzina osiadła we włoskiej dzielnicy Manhattanu, gdzie urodzili się rodzice Roberta, a on sam. Młode lata Robert De Niro spędził w środowisku bohemy w Nowym Jorku. Już w wieku dziesięciu lat był na scenie po raz pierwszy. Tchórzliwy Lew w spektaklu "Czarnoksiężnik z krainy Oz" w swoim występie okazał się przekonujący. Chłopiec stanowczo postanowił zostać sługą Melpomene, więc został uczniem Wyższej Szkoły Muzyki, Sztuki i Wykonywania Mistrzostw imienia Guardia. Następnie ukończył kursy prowadzone przez Stellę Adler, studiował w studiu aktorskim Lee Strasberga.

Młody Robert De Niro po raz pierwszy zagrał w filmie fabularnym w 1963 roku w wieku dwudziestu lat. Ale pierwsza rola przyjaciela pana młodego w "Weselu", sfilmowanym przez Briana De Palma, nie zadebiutowała. W filmografii aktora ten status zakorzenił się za epizodyczną rolą w filmie "Trzy pokoje na Manhattanie", opublikowanym w 1965 roku. Faktem jest, że "Wedding Party" ukazało się dopiero cztery lata później.

Na początku swojej kariery Robert De Niro podjął się jakiejkolwiek pracy, ale sukces przyszedł mu w 1973 roku. Film "Pokonaj bęben powoli" pozwolił mu w pełni wykazać się niezwykłym talentem. Nagroda nie czekała długo - aktor zdobył nagrodę za rolę drugiego planu. Na początku lat osiemdziesiątych dobrze współpracował z Martinem Scorsese i Francis Ford Coppola, którzy stali się jego ulubionymi reżyserami. Światowa sława, którą w młodości odniósł Robert De Niro, pozwoliła mu wziąć udział w kręceniu legendarnego "Ojca chrzestnego". To właśnie ten obraz dał mu Oscara w 1981 roku. Vito Corleone grał fenomenalnie! Odtąd prawie wszystkie projekty z jego udziałem są skazane na sukces.

Czytaj także
  • Młodość vs doświadczenie: 13 głównych symboli seksu we wczesnej karierze już dziś!
  • Martin Scorsese usunie Roberta de Niro i Al Pacino w swoim nowym filmie
  • Aktorzy Hollywood nie dbają o to, kto obejmie prezydencję!

Nie umniejszaj faktu, że miłość publiczności tłumaczy się atrakcyjnym wyglądem aktora. W młodości Robert De Niro wyglądał niesamowicie imponująco, a nawet dzisiaj, nad tym charyzmatycznym człowiek nie jest potężny.

Двадцатилетний Роберт Де НироБурная молодость Де НироУлыбка Роберта Де Ниро
Великолепный Роберт Де НироДе Ниро играет на саксофонеКадр из фильма Таксист
Роберт Де Ниро в кепкеМолодой Роберт Де НироЛюбимец женщин Роберт Де Ниро