Wraz z aktywnym rozwojem technologii miała miejsce rewolucja informacyjna, która otworzyła zupełnie nowe możliwości przewidywania przyszłości. Ogromna ilość informacji, która dla wielu osób wydaje się dziś banialukiem, jest prawdziwym skarbem, na podstawie którego powstała nauka "Predictive Analytics".

Książka "Oblicz przyszłość" nie zawiera skomplikowanych formuł technicznych ani zawiłych algorytmów naukowych do tworzenia sztucznej inteligencji. Celem tej książki jest pokazanie, jak świat się zmienia wraz ze wzrostem zbioru przechowywanych informacji, a autor książki robi z tego wielką robotę. .

Informacje zawarte w książce pomagają nam otworzyć oczy na nową branżę, która będzie coraz częściej używana w naszym codziennym życiu, ponieważ wraz ze wzrostem ilości danych dokładność prognoz wzrasta.

Być może książka będzie trudna do odczytania dla ludzi o humanoidalnym nastawieniu, jednak jest zalecana każdemu, kto lubi analizować problemy na całym świecie, a także jest zainteresowana systemami uczenia maszynowego i rozwojem sztucznej inteligencji.