Dziś promocja w mediach społecznościowych (promocja SMM) staje się coraz bardziej modna i wydaje się, że wszyscy zupełnie zapomnieli o starej i niezawodnej metodzie e-mail marketingu. Wielu uważa postęp w tym kierunku za ahrhaty, który minął w epoce lat 2000.

Oczywiście, do tej pory przepływ informacji znacznie przesunął się na stronę społeczną, jednak pomimo dużego zasięgu odbiorców, ludzie przychodzą na projekty społeczne w zakresie komunikacji i rozrywki i nie są zbyt zainteresowani informacjami handlowymi.

Książka "Sprzedawanie biuletynów" od Jana Brodiego nie wymaga pozbycia się wszystkich najnowszych metod promocji produktów, ale wyraźnie wyjaśnia, dlaczego nie należy zapominać o starych dobrych listach mailingowych jako doskonałej metodzie promowania swojego produktu na rynku. Jednak dzięki temu narzędziu musisz być ostrożniejszy niż w przypadku wielu innych - aby zepsuć reputację poprzez niewłaściwe korzystanie z poczty e-mail jest znacznie łatwiejsze niż przy użyciu innych metod.

Książka szczegółowo omawia następujące aspekty biuletynów marketingowych:

  • Dlaczego segmentacja odbiorców jest ważna i jak zidentyfikować subskrybentów, których potrzebujesz.
  • Dlaczego są "zakupione" bazy danych e-mail, nawet jeśli odpowiadają one odbiorcom?
  • Jak zebrać niezbędną bazę subskrybentów i dlaczego lepiej jest w ogóle usunąć nieaktywnych subskrybentów, niż zachować dla woluminu.
  • Techniczne aspekty mailingu - jak ominąć filtry antyspamowe, jak zbierać poprawne statystyki przez użytkowników.
  • Plusy i minusy częstych wiadomości e-mail i które prawidłowo podtrzymują zainteresowanie użytkowników Twoim biuletynem.
  • Dostosowywanie subskrypcji na podstawie informacji o użytkowniku.
  • Wykorzystanie psychologicznych metod wpływu na sprzedaż i zaspokajanie potrzeb użytkownika.
  • Ocena skuteczności e-mail marketingu, a także przegląd narzędzi do mailingów.

Książka jest napisana prostym językiem, a jednocześnie jest bardzo zwięzła - jej lektura zajmuje niewiele czasu. Polecany do czytania wszystkim, którzy zajmują się sprzedażą w Internecie.